Ürgüp’te Turizm Haftası Kutlamaları

Turizm konusundaki çalışmaların dile getirilmesi ve ülke genelindeki turizm hareketliliğinin daha da etkin hale getirilmesi amacına dönük olarak bu yıl 39. su gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Ürgüp Cumhuriyet...

Ürgüp’te Turizm Haftası Kutlamaları
banner230
Turizm konusundaki çalışmaların dile getirilmesi ve ülke genelindeki turizm hareketliliğinin daha da etkin hale getirilmesi amacına dönük olarak bu yıl 39. su gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Ürgüp Cumhuriyet Meydanın da kutlama programı düzenlendi.
Programa Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Kutlama programı Hükümet Konağı önünden yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej yürüyüşüne atlı biniciler ve mehteran takımı öncülük etti. Düzenlenen programda yapılan açılış konuşmalarının ardından Mehter Takımı konseri ve halk oyunlarının gösterisi yapıldı. Daha sonra Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Halk Müziği Sanatçıları Senem Gül ve Ertan Akay sahne aldı.
YORUM EKLE