Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Aktaş:

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı İlhan Aktaş, üniversite misyonunu kurulduğu günden bu yana layıkıyla yerine getiren üniversitelerinin, milli ve manevi değerlerine bağlı ve saygılı yapısıyla, bölgesine...

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Aktaş:

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı İlhan Aktaş, üniversite misyonunu kurulduğu günden bu yana layıkıyla yerine getiren üniversitelerinin, milli ve manevi değerlerine bağlı ve saygılı yapısıyla, bölgesine...

29 Mayıs 2015 Cuma 13:29
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Aktaş:
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı İlhan Aktaş, üniversite misyonunu kurulduğu günden bu yana layıkıyla yerine getiren üniversitelerinin, milli ve manevi değerlerine bağlı ve saygılı yapısıyla, bölgesine güçlü bağlarla bağlı, sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getiren saygın bir üniversite olduğunu söyledi.
Aktaş, geçtiğimiz günlerde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru’nun Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen konserlerle gençlerin ahlaken ve manen çökertildiği ve buralarda gençlerin içki ve madde bağımlılığı gibi şeylere kapıldıkları yönündeki iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı. Aktaş, beraberinde bir gurup öğrenci ve üniversite idari personeli ile birlikte yaptığı açıklamasında, bilimsel performansı ulusal ve uluslar arası alanda yüksek bir düzeyde tescillenen üniversitelerinin, öğrencisi, akademik ve idari personeli ile büyük bir aile olduğunu ve üniversitelerinin bu güne kadar aile olarak addettiği öğrencileri ve tüm mensuplarına en iyi akademik ve kültürel ortamı sunmanın gayreti içerisinde olduğunu vurguladı.
Aktaş: “Tüm üniversitelerde olduğu gibi üniversitemizde de yoğun bir eğitim öğretim yılının sonunda, biz öğrencilere ve Nevşehir halkına yönelik ‘Kültür, Sanat ve Eğitim Şenliği’ adıyla geleneksel hale getirdiği bir dizi etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlikler sadece konserlerden ibaret olmayıp aynı zamanda üniversite mensuplarına ve Nevşehir halkına yönelik bilimsel, kültürel, sanatsal olarak çok yönlü olarak gerçekleştirilmiştir. Diğer yandan tüm bu etkinliklerin üniversitemizin Nevşehir’e kazandırılmasının 8. Yıldönümüne rastlaması da bizim için önemlidir. Hal böyleyken bilimsel, sanatsal ve kültürel içeriğe sahip olan bu etkinliğimize gölge düşürmek isteyen bazı karanlık odaklar; öğrencileri, ailelerini, Nevşehir halkını ve tüm katılımcıları töhmet altında bırakmak ve toplumu kışkırtmak için etkinliklerimiz başlamadan evvel basın-yayın kuruluşlarına bir takım açıklamalar yaparak adaba uygun olmayan mesnetsiz iddialarla provokasyon girişiminde bulunmuşlardır. Bununla yetinmeyip basın-yayın kuruluşlarına ne idüğü belirsiz bir takım haber ve fotoğraflar servis ederek adaba uygun olmayan çirkin iftiralarını güya kanıtlamaya çalışan bu karanlık odaklar, üniversitemiz yerleşkesinin dışında bulunan ve nereden geldiği belli olmayan bazı içki şişeleri ve benzeri nesneleri üniversite sınırları içerisindeymiş gibi fotoğraf karesinde sunma alçaklığını göstermişlerdir. Bu yalanları uydururken başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm Nevşehir halkına iftira atarken kuldan utanmadıkları gibi Allah’tan da korkmamışlardır. Diğer yandan tüm şenlik alanı temizlenmişken gerçekte hiçbir şekilde orada olmayan, adını dahi söylemek istemediğimiz ama söz konusu derneğin fotoğrafını utanmadan basına servis ettiği nesnenin sonradan oraya konularak alçakça bir kurgu ve senaryo için dekor malzemesi yapılıp fotoğraflanması bu iğrençliğin açık delilidir.Kendi servis ettikleri fotoğraf karesinde tüm alan tertemiz, koca koca çöp torbaları bir kenarda ağzına kadar dolu bir şekilde bekliyor ama ne hikmetse o nesne üstelik şişirilmiş bir şekilde orada fotoğraflanmış. Sırf bu durum bile bu provokasyonları yapan karanlık odakların soyunduğu haysiyet cellâtlığında hiçbir sınır tanımadıklarını ortaya koymaktadır. ” dedi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak iftiralara karşı üniversite personel ve öğrencilerini Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmaya davet eden Aktaş, konsey olarak kendilerinin de söz konusu dernek yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulanacaklarını söyledi.
Aktaş: “Ülkemizin birlik ve beraberliğine saldırma teşebbüsünde bulunan bu ve benzeri karanlık odaklar, malum örgüt ve uzantıları bu tür yollara her zaman başvurmuştur. Bu iğrençliklerine bundan sonrada devam edeceklerine, günahsız insanlara iftira yamamaya çalışacaklarına kuşkumuz yoktur. Çünkü biliyoruz ki bu ve benzeri karanlık odaklar varlık nedeni olarak bu iftiralara sığınmaktadırlar. Ancak şu iyi bilinmelidir ki; milli ve manevi değerlerine bağlı ve saygılı yapısıyla ülkesinin, bölgesinin gelişimi ve kalkınması için istikametinden sapmadan yoluna devam eden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin öğrencilerini temsil eden Öğrenci Konseyi Başkanlığı olarak bu mel’un karalama teşebbüsünü birlik ve beraberlik içerisinde kınıyor ve lanetliyoruz” diye konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.