Liseliler Kızılay’a Kan Bağışı Yaptı

Niğde Atatürk Anadolu Lisesi düzenlemiş olduğu “ Değerler Eğitimi Projesi” adında Kızılay’a kan bağışında bulundular.Niğde Atatürk Anadolu Lisesi kütüphanesinde düzenlenen kan bağışına Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler...

Liseliler Kızılay’a Kan Bağışı Yaptı
banner230
Niğde Atatürk Anadolu Lisesi düzenlemiş olduğu “ Değerler Eğitimi Projesi” adında Kızılay’a kan bağışında bulundular.
Niğde Atatürk Anadolu Lisesi kütüphanesinde düzenlenen kan bağışına Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Okul müdürü Sami Adem’in yaptığı konuşmada, “ Öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımızın düzenlediği bir kan verme projesi. Biz bu projeyi bütün il geneline yaymak istiyoruz, ayrıca okullar bazında artmasını istiyoruz. Çünkü bir damla kan hayat kurtarır, bunun bilincindeyiz. Sosyal sorumluluk olarak böyle bir çalışma yaptık ve daha önce ki yaptığımız çalışmalarda da böyle projeler yaptık ve bunun Niğde genelinde bütün okullarda bu tür çalışmalar yapmasını ve kan bağışının artmasını istiyoruz. Biliyorsunuz ki sağlıklı bir erkek yılda dört kez kan verebilirken, bayan üç kez verebiliyor. İstiyoruz ki kan vermekten insanlar kaçınmasın, çünkü her hangi bir kanamada her hangi bir travma da kan ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bunu soysal sorumluluk projesi olarak yaptık ve bunun çoğaltılmasını istiyoruz ” dedi.
Sami “Okulumuzda 70 öğretmen arkadaşımız var ve öğretmen arkadaşlarımız da bağışta bulundular. Biliyorsunuz okulumuz Niğde’nin en büyük okullardan bir tanesiyiz ve kan vermeye devam ediyoruz. Toplam da yaklaşık 150 ünite kan ve olacak” diye konuştu.
YORUM EKLE