Muş’ta Ulaşım Sorunu Giderilecek

Muş Belediye Başkanlığı, Üniversite Öğrencilerinin Yaşadığı Ulaşım Sorununu Gidermek İçin Muş Alparslan Üniversitesi (mşü) GüzergÂhında Çaliştirilmak Üzere 10 Tane Yeni Hat İçin İhale Yapacak

Muş’ta Ulaşım Sorunu Giderilecek
banner230
Muş Belediye Başkanlığı, üniversite öğrencilerinin yaşadığı ulaşım sorununu gidermek için Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) güzergâhında çalıştırılmak üzere 10 yeni hat için ihale yapacak.
Üniversitenin kampüs alanına taşındığından beri sürekli sıkıntı haline gelen ulaşım sorununun giderilmesi için belediye harekete geçti. Muş Belediyesi, üniversitenin en büyük sıkıntısı olan ulaşım sorununu gidermek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda belediye tarafından üniversite toplu taşıma hattı için 10 yeni hat ihaleye çıkarılacak. Kiraya verilecek hatlar için mayıs ayında ihale yapılması planlanıyor. Yapılacak ihale sonucu kiraya verilecek olan 10 hat için 10 yıllık kira sözleşmesi yapılacak. İhale ile kiraya verilecek olan yeni hatların ulaşım sıkıntısını gidermesi düşünülüyor.
Yapılacak ihale ile ilgi bilgi veren Belediye Başkanı Feyat Asya, “Göreve geldiğimizden beri Muş’un bütün sıkıntılarıyla ilgilenmeye gayret gösteriyoruz. Bu sıkıntılardan biride Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğrenimlerine devam eden öğrenci kardeşlerimizin ulaşım sıkıntısıdır. Bu sıkıntının giderilmesi için öğrencilerimizi biraz daha rahatlatmak adına tekrar bir ihale yapma karar aldık. Umarım ihaleye çıkaracağımız hatlarla bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
YORUM EKLE