Malazgirt’te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Oğuzhan köyünde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programıyla etkinlikler son buldu.Oğuzhan köyündeki vatandaşların katılımıyla gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası programı, verilen yemekle...

Malazgirt’te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
banner230
MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Oğuzhan köyünde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programıyla etkinlikler son buldu.
Oğuzhan köyündeki vatandaşların katılımıyla gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası programı, verilen yemekle sona erdi. Malazgirt Müftüsü Ali Üney’in de katıldığı yemekten sonra okunan hatimler ve mevlidi şeriflerin ardından vatandaşlar hep birlikte dua etti. Daha sonra bir konuşma yapan Malazgirt Müftüsü Ali Üney, “Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bugünlerde Peygamber Efendimizi anmak için 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlemiş olduğumuz Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sona ermiştir. İlçede olsun köylerde olsun düzenlediğiz tüm programlara icabet ederek gelen vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Köylerinde ilk defa Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendiğini belirten vatandaşlar ise, “Çok heyecan verici bir duygu. Allah nasip ederse her yıl bu tür etkinlikleri devam etmeyi düşünmüyoruz” dediler.
YORUM EKLE