Malazgirt’e Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri devam ediyor.14-20 Nisan 2015 tarihleri arası kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Malazgirt Müftülüğü ve Gülkoru köylülerinin birlikte düzenlediği...

MUŞ 19.04.2015, 11:42
Malazgirt’e Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
banner230
MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri devam ediyor.
14-20 Nisan 2015 tarihleri arası kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Malazgirt Müftülüğü ve Gülkoru köylülerinin birlikte düzenlediği etkinlik yoğun ilgi gördü. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) doğumunu kutlamak için sabah saatlerinde köy camisi avlusunda hazırlıklar yapan köylüler, iki bin kişilik kavurma, pilav, cacık ve tatlı ikramı yaptılar. Birlik berberlik mesajlarının verildiği etkinlikte söz alan Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, kutlu doğumun kardeşlik, sevgi ve muhabbet olduğunu belirterek, “Allah birlik ve beraberliğimizi bugün olduğu gibi her daim devam ettirsin. Kutlu Doğum Haftası’nın bu yılki ana teması ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’dır. Malazgirt’te bu yıl coşku içerisinde düzenlen etkinlikler, birlik ve beraberliğimizin işaretidir. Kardeşlik içerisinde bizi bu meydanda toplayan rabbime şükürler ediyorum. Birlik beraberliğimizin daima devam etmesi için bu tür etkinliklere daha çok önem vermeliyiz” dedi.
Kutlu Doğum Haftası’nın geçtiğimiz yıl ki ana temasının ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ olduğunu hatırlatan İlçe Müftüsü Ali Üney ise, “Hz. Peygamber birlikte yaşama ahlakına ve hukukunu riayet ile temellendirmiş ve kardeşliğin böyle bir zeminde hayat bulacağına ve anlam kazanacağına işaret etmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) de Ensar ve Muhacir örneğinde en somut biçimde görüldüğü gibi kardeşliği toplumda fonksiyonel hale getirmiştir. Kardeş olmak, arkadaş ve dost olmak; sevinçte ve kederde beraber olmayı göze almak demektir. Bizler de Hz. Peygamber ve sahabenin hayatı bağlamında yaşantımızı, bireysel ve toplumsal ilişkilerimizi, beklentilerimizi ve ahretimizi yeniden düşünüp kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hayata dâhil etmeliyiz. Bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası’nda da bu noktalara dikkat çekmenizi istiyoruz” diye konuştu.
Kutlu Doğum Haftası’nı en güzel şekilde kutlamak amacıyla bu meydanda toplandıklarını ifade eden Müftü Üney, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.
Gülkoru köyünde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Jandarma Komutanı Binbaşı Aslan Kulaksız, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, İlçe Müftüsü Ali Üney, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:42
İkindi 15:08
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@