HDP Adayları Basın Mensuplarıyla Buluştu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş milletvekili adayları, kentte görev yapan yerel ve yaygın basın temsilcileriyle bir araya geldi.Kentteki bir restoranda ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bulaşan adaylar, seçim çalışmaları hakkında bilgi...

HDP Adayları Basın Mensuplarıyla Buluştu
banner230
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş milletvekili adayları, kentte görev yapan yerel ve yaygın basın temsilcileriyle bir araya geldi.
Kentteki bir restoranda ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bulaşan adaylar, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdiler. HDP’nin ikinci sıra Muş Milletvekili Adayı Ahmet Yıldırım, en büyük görevlerinin toplumsal muhalefet dinamiklerini kucaklayarak, HDP’nin barajı aşması olduğunu söyledi. HDP’nin mecliste yer alması için seçim çalışmalarını aralıksız yürüttüklerini ifade eden Yıldırım, dünyada en yüksek seçim barajının Türkiye’de olduğunu anımsattı. Yıldırım, “Parti olarak seçime girmemiz büyük bir siyasi cesarete işaret ediyor. Bu Türkiye’nin son barajlı seçimi olacak. Bunu aşsak veya aşmasak da yüzde 10 barajı bir daha ki seçimde olmayacak. Bu bizim için konulan ve korunan 35 yıllık bir barajdır” dedi.
Daha sonra milletvekili adayları Burcu Çelik ve Mansur Işık da birer konuşma yaptılar.
YORUM EKLE