Bulanık’ta Semt Pazarı Kuruluyor

Bulanık Belediye Meclisi Gerçekleştirdiği Mayıs Ayı Olağan Toplantılarının Üçüncü Oturumunda İlçede Semt Pazarları Kurulmasına Yönelik Karar Aldı

Bulanık’ta Semt Pazarı Kuruluyor
banner230
Muş’un Bulanık Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantılarının üçüncü oturumunda ilçede her gün farklı mahallede semt pazarı oluşturulmasına yönelik oy birliğiyle karar aldı.
Eğitim ve Kültür Komisyonu tarafından yapılan anket çalışması doğrultusunda alınan karar, önümüzdeki ay hayata geçirilecek. Bulanık Belediye Meclisi gerçekleştirdiği Mayıs ayı olağan toplantılarının üçüncü oturumunda ilçede semt pazarları kurulmasına yönelik karar aldı. Eksiksiz bir şekilde tüm meclis üyelerinin katıldığı oturumda ele alınan gündem maddelerinden bir tanesi olan semt pazarlarının oluşturulması konusu meclis tarafından tartışıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Eş Başkanı Figen Yaşar, ilçeye bağlı tüm mahallelerde haftada bir gün olmak üzere belirli yer ve tarihlerde semt pazarının kurulmasına yönelik yapılan anket çalışmasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştığını aktardı. Pazar kültürünün yaygınlaştırılması ve oluşturulacak mahalle pazarlarının önemine dikkat çeken Başkan Figen Yaşar, “Sokaklarda kurulan pazar yerlerinin halkımızın özellikle kadınların alış veriş yapma olanağını son derece kolaylaştıracak. Bulanıkta esnafların büyük bir bölümü belirlenen yerlerde tezgah açarak ürünlerini satışa sunabilecekler. Kurulacak semt pazarlarıyla çarşı merkezinde var olan yoğunluğun ortadan kalkması ve halkımızın kolaylıkla istediği ihtiyacı evine yakın bir yerde oluşturulan rekabet ortamıyla daha ucuza mal ederek alış verişini yapabilmesi sağlanacak” diye konuştu.
YORUM EKLE