Yeni Hastanenin İçme Suyu Hattı Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) Su ve Kanal İşletme Dairesi 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Datça’da yeni yapılan Devlet Hastanesi’nin içme suyu bağlantısını tamamlandı. Yapımı...

Yeni Hastanenin İçme Suyu Hattı Tamamlandı
banner230
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) Su ve Kanal İşletme Dairesi 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri Datça’da yeni yapılan Devlet Hastanesi’nin içme suyu bağlantısını tamamlandı. Yapımı bitmek üzere olan 25 yataklı Datça Devlet Hastanesinin 540 metrelik içme suyunun hattını 3 gün boyunca gece ve gündüz çalışarak bitirdi. Kanalizasyon hattı için çalışmalarına devam eden ekipler kısa süre içerisinde de hastanenin bu sıkıntısını çözmek için çalışmalarına hız verdi.
İçme suyu ve kanalizasyon çalışması hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, yaz sezonunda Datça ilçesinde nüfusun arttığını ve gelen tatilcilerin içme suyu ve kanalizasyon konularında sıkıntı çekmemesi için MUSKİ’nin üstüne düşen görevi yerine getirdiğini belirten Yaşar, “Datça Muğla ve Türkiye’nin önemli tatil kentlerinden biri. Bizler bu bölgeye yerli ve yabancı tatilcilerin günlerini sorunsuz geçirmesi amacıyla üstümüze düşen görevi yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda da Datça halkı için önem arz eden yeni devlet hastanesinin alt yapı sorununu hava şartları veya başka sebepler yaşanmaz ise yaz başlangıcına kadar bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE