Öğrencilerin Anneler Günü Etkinli Hem Duygulandırdı Hem Güldürdü

Muğla’nın Bodrum ilçesinde özel bir okulun öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı ‘Anneler Günü’ etkinliği izleyenleri hem duygulandırdı hem de güldürdü.Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın...

Öğrencilerin Anneler Günü Etkinli Hem Duygulandırdı Hem Güldürdü
banner230
Muğla’nın Bodrum ilçesinde özel bir okulun öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı ‘Anneler Günü’ etkinliği izleyenleri hem duygulandırdı hem de güldürdü.
Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okulun ortaokul müdürü Osman Sargın yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Annelerimiz ayaklarının altına Cennet konulma şerefine layık olmuş Dünyanın en nadide çiçekleridirler. Aylardır çocuklarını karınlarında taşırlar ve ölüm riskini göze alarak Dünyaya getirirler çocuklarını. Anneler Dünyanın varoluş sebeplerindendirler. Siz anneler toplumun temel direği ve yeni nesillerin güvencesisiniz. Sağlam toplum annelerin birer öğretmen olduğu, ilk eğitimin anne kucağında başlatılmasıyla mümkündür. Çocuk hayatı önce anne karnında öğrenir. İlk sesleri duyar, ilk dokunuşları hisseder. Yalnızca annenin dokunuşuyla kendini güvende hisseder. Gerçek sevginin beklentisiz ve karşılıksız en güzel örneğidir anne. Onlar çocuklarına her şeylerini verirken, çocuklarından beklentileri bir tebessüm olur çoğu zaman”
Gösteri, minik öğrencilerin tek tek mikrofonu alarak ‘Kayıtsız kalmadınız davetimize, hoş geldiniz anneler, sefa geldiniz’, ‘ Toplantı ayda bir, dostluklar daim, kimimiz asabi kimimiz mülayim’, ‘Hepimizin burada emekleri var, mekanında güzel atmosferi var’ gibi cümlelerle hoşgeldiniz mesajları ve salonda bulunan annelere gül dağıtmaları ile başladı.
‘Ekmek Teknesi’ isimli diziden alınan bir sahnenin canlandırıldığı piyeste Heredot Cevdet’in kahvehanede anlattığı anlamlı hikayelerden ‘Anneler Günü’ konulu hikayesini canlandıran öğrenciler büyük alkış alırken, gösterinin bazı bölümlerinde ise, okuldaki faaliyetlere katılan annelere kendi çocukları tarafından teşekkür belgesi verildi.
Müzik dersinde öğrendiklerini sahneye koyan öğrenciler ise hem çalıp hem seslendirdikleri parçalarla herkesin beğenisini kazandı. Müzik gösterilerinin arasında öğrencilerin ‘Ben Anne Olsaydım’ diye başlayan yazıları ise, izleyenleri hem düşündürdü, hem duygulandırdı, hem de güldürdü.
Duygu dolu anların yaşandığı ‘Anneler Günü’ gösterisi yaklaşık 2 saat sürdü.
YORUM EKLE