Milas Öğrenci Yurdunda Sona Yaklasıldı

Muğla’nın Milas İlçesinde yapılan 500 öğrenci kapasiteli kız-erkek öğrenci yurdunda sona yaklaşıldı. Müteahhit firmanın yüzde 90’ını tamamladığı projenin ikinci etabı olan peyzaj ve çevre düzenlemesi öncesi Belediye ile bağlantılı...

MUĞLA 04.08.2015, 18:37
Milas Öğrenci Yurdunda Sona Yaklasıldı
banner230
Muğla’nın Milas İlçesinde yapılan 500 öğrenci kapasiteli kız-erkek öğrenci yurdunda sona yaklaşıldı. Müteahhit firmanın yüzde 90’ını tamamladığı projenin ikinci etabı olan peyzaj ve çevre düzenlemesi öncesi Belediye ile bağlantılı işlerin hız kazanması için Kaymakam Başkanlığında bir inceleme gezisi düzenlendi…
Kredi Yurtlar Kurumunun Milas’ta yaptırdığı 500 öğrenci kapasiteli kız-erkek öğrenci yurdunda sona yaklaşıldı. Bugün çalışmaları yerinde inceleyen ve son durum hakkında bilgi alan Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdür Vekili Mehmet Çiftçi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Muzaffer Demir, Müdür Yardımcısı Ünal Dereli ve Müteahhit Firma yetkilileri katıldı.
İlk olarak şantiye hakkında bilgi edinen Kaymakam Gürel daha sonra eksikler hakkında not alarak gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması konusunda kurumlarla temasa geçeceklerini ifade etti.
Müteahhit firmanın bazı çalışmalar konusunda özveride bulunmasını isteyen Kaymakam Gürel, kendi imkânlarımızla çözeceğimiz konularda önceliğimizi kullanalım. Burada yapılan çalışma ve yürütülen proje bölgemizde okuyacak çocuklarımıza kolaylık sağlayacaktır” dedi.
Buradaki görüşmelerin ardından incelemeler hakkında bilgi aktarılan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Belediye Yetkili Personelleri ile şantiye alanına gelerek inceleme gezisine katılıp belediye olarak katkıda bulunacakları konularda bilgi edindi.
Çalışmaların sürdüğü binalarda incelemelerde bulunan heyet daha sonra, eksik olan Su Şebekesi bağlantı hattı, Kanalizasyon bağlantı hattı, şehir içi taşımacılık güzergâh eklemesi, Yağmur suyu bağlantı hattı ve altyapı bağlantı hattı ile yol çalışmaları için yürütülen çalışmaların hızlanması yönünde notlarını alarak bölgeden ayrıldılar.
13.4 Milyon Tl ye mal olacak proje geçtiğimiz ay içinde değişen ve eklenen yeni alanlarla düzenlenecek olan Çevre ve sosyal alanların çalışmaları ile tamamlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayladığı yeni projenin muhtemel bedeli henüz belirlenmezken, içerisinde tenis kortu, basket sahası, yürüyüş ve koşu parkurları, 150 kişilik amfi ve parkları barındırıyor.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
-2°
sisli
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@