Gümbet’te Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

Bodrum’un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Gümbet’te sezon öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.Nisan ayının ortalarına gelinen şu günlerde kışında açık olan otellerin dışında bir beş yıldızlı otelde yerli ve yabancı...

Gümbet’te Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
banner230
Bodrum’un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Gümbet’te sezon öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
Nisan ayının ortalarına gelinen şu günlerde kışında açık olan otellerin dışında bir beş yıldızlı otelde yerli ve yabancı turistlere kapılarını açtı. Az sayıda turistin dolaştığı Gümbet sokaklarında esnaf da gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Bodrum’da gece hayatının en hızlı yaşandığı bölgelerden biri olan Gümbet Barlar Sokağı esnafı yeni konsept çalışmalarıyla 2015 yaz sezonuna hızlı bir şekilde hazırlanıyor.
Gümbet’te bulunan otellerde son hazırlıklarını yaparken plaj kısımlarında da temizlik ve düzeltme çalışmaları devam ediyor. Bodrum Belediyesi ekiplerinin de bölgede çevre temizliği, yol bakımı ve düzenleme çalışmaları yaptığı görülürken, Mayıs ayı başı itibari ile bir çok otel ve işletmenin çalışmalarını bitirerek kapılarını yerli ve yabancı turistlere açacağı öğrenildi.
ELEKTRİK HATLARININ YERALTINA ALINMASINA TEPKİ
Öte yandan Gümbet’in Yel Değirmeni Caddesi ve Ayaz Caddesinin bir kısmında başlanan elektrik hatlarını yeraltına alma çalışmaları da bölge esnafının tepkisini çekti. Esnaf çalışmanın turistlerin gelmeye başladığı bu günlerde başlamasından dolayı sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. “14 Nisan 2015 sezon başladı ve burası Gümbet’in otellere giden yolu. belediyemiz sağolsun turist gelmesin diye yolları kapatmaya başladı her sene olduğu gibi” yazıları sosyal medyadan paylaşan esnaf, yapılan çalışmaların kim tarafından yapıldığını bilmeden duruma tepkiler göstererek bu tür çalışmaların kışın veya en geç Mart ayında tamamlanmasını istiyor.
YORUM EKLE