Bodrum’da “Engelsiz Plaj” Projesi

Bodrum’un dünyaca ünlü sahillerinden biri olan Bitez’de, Bodrum Sağlık Vakfı, JCI Bodrum Şubesi’nin katkıları ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle toplumun dezavantajlı gruplarının başında gelen engelli bireyler için yeni bir proje...

MUĞLA 14.04.2015, 11:59
Bodrum’da “Engelsiz Plaj” Projesi
banner230
Bodrum’un dünyaca ünlü sahillerinden biri olan Bitez’de, Bodrum Sağlık Vakfı, JCI Bodrum Şubesi’nin katkıları ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle toplumun dezavantajlı gruplarının başında gelen engelli bireyler için yeni bir proje hayat geçiyor.
Bitez sahilinde, kamuya terki yapılmış park alanında, geçmişte engelli bireylerin faydalanması için Bitez Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesis, Bodrum Sağlık Vakfı’nın başvurusu üzerine Bodrum Belediyesi tarafından varolan binanın iyileştirilmesi ve korunması şartı ile Bodrum Sağlık Vakfı’nın kullanımına verildi.
Engelli bireylerin kullanımına uygun, AB standartlarında cihaz ve ekipman ile donatılacak şekilde, yeni baştan düzenlenecek olan “Engelsiz Plaj” projesinde JCI Bodrum Şubesi (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) proje ortağı olarak Bodrum Sağlık Vakfı ile birlikte hareket edecek.
Bodrum Sağlık Vakfı’nın “Engelli Bireylerin topluma entegrasyonu ve diğer bireylerle eşitlenmesi misyonu” doğrultusunda, kıyı bölgelerinde yaşayan, ancak koşulsuzluklar nedeni ile denizden yararlanamayan engelli bireyler için hızla hayata geçirilmesi planlanan “Engelsiz Plaj” projesi, bölgede önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Bitez sahilinde uygulamaya koyulacak projenin maliyetinin ise yaklaşık 200 bin Türk Lirası olduğu belirtildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
açık
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@