Bodrum’da “Dünya Sanat Günü” Etkinliği

15 Nisan Dünya Sanat Günü nedeniyle Bodrum Belediyesinin destekleriyle Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından bir dizi etkinlik düzenleniyor.Bodrum Belediyesinin destekleriyle bu yıl dördüncüsü kutlanacak olan Dünya Sanat Günü...

MUĞLA 14.04.2015, 13:15
Bodrum’da “Dünya Sanat Günü” Etkinliği
banner230
15 Nisan Dünya Sanat Günü nedeniyle Bodrum Belediyesinin destekleriyle Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından bir dizi etkinlik düzenleniyor.
Bodrum Belediyesinin destekleriyle bu yıl dördüncüsü kutlanacak olan Dünya Sanat Günü öncesinde Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.
“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR BODRUM İÇİN SANAT ÖNEM VERİYORUM”
15 Nisan’da düzenlenecek olan etkinlikler hakkında fikir alışverişinde bulunulan ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Kocadon, sürdürülebilir Bodrum için sanatın ve kültürün vazgeçilemez olduğunu ifade ederek; “Biliyorsunuz ki tek belediye olduktan sonra da Bodrum Yarımadası genelinde sanatsal etkinlikler olmaya devam ediyor fakat Bodrum Yarımadası’ndaki bu etkinliklerden iyi bir şekilde faydalanamıyoruz. Çünkü bu etkinlikler birçok günlerde çakışıyorlar. Şimdi hem kent konseyimizin bu sanat meclisi olsun hem Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüz olsun çok iyi bir kaynaşma sağlayarak artık Bodrum’da, özellikle Dünya Sanat Günü’nde bir araya gelerek bu gibi güzel örnekleri ve çalışmaları 15 Nisan’da başlatıyorlar. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum ve kendilerini kutluyorum. Çünkü sürdürülebilir bir Bodrum turizmi için gelecek için sanat ve kültürün Bodrum Yarımadası’na yerleşmesi ve bunun tüm dünya tarafından kabul görmesi lazım. Bizim başka Bodrumumuz yok. Bodrum’un sadece inşaat sektöründe bir yere gitmesi ise mümkün değil. Bu nedenle kültür ve sanata büyük önem vererek destekliyorum.” dedi.
15 Nisan’da gerçekleşecek olan Dünya Sanat Günü etkinlikleri, Tepecik Hulda Teknesi önünde gerçekleştirilecek. Saat 14.00’te başlayacak olan etkinlikler akşam saatlerine kadar devam edecek. Etkinlikler kapsamında müzik dinletisi, resim çalıştayı, heykel sergisi, klasik müzik dinletisi, Kent Konseyi Gençlik Meclisinin müzik ve şiir dinletisi, Musiki Topluluğu Konseri ve çeşitli sahne sanatları gösterileri gerçekleştirilecek.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:27
Güneş 06:49
Öğle 12:31
İkindi 15:34
Akşam 18:03
Yatsı 19:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@