Yenişehir Belediyesi’nden Satranç Turnuvası

Yenişehir Belediyesi Tarafından Düzenlenen 23 Nisan Geleneksel Satranç Turnuvası Sona Erdi.

Yenişehir Belediyesi’nden Satranç Turnuvası
banner230
Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Geleneksel Satranç Turnuvası sona erdi.
Servet Tazegül Spor Salonu’nda 18-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenen satranç turnuvası 6 yaş bayanlar, 6 yaş genel, 7 yaş bayanlar, 7 yaş genel, 8 yaş bayanlar, 8 yaş genel, 9 yaş bayanlar ve 9 yaş genel, 10 yaş bayanlar ve 10 yaş genel ile açık kategorilerinde gerçekleştirildi.
Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hayrullah Yücesoy, 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde her yıl satranç turnuvası düzenlediklerini hatırlatarak, "Turnuvaya katılan çocuklarımızın sayısı her yıl katlanarak artıyor. Buda bizleri son derece mutlu ediyor. Yenişehir Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri yaygınlaştırmaya ve desteklemeye devam edeceğiz" dedi.
Satranç sporunun özellikle ilkokul seviyesindeki çocuklar arasında gelişmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ise, “Bu tür organizasyonları gerçekleştirmemizde bizlere yardımcı olan Yenişehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Satranç Turnuvası’nda yarışmaya katılan her oyuncuya başarı belgesi, ilk 10’a giren her oyuncuya madalya, kategorilerinde ilk üçe giren oyunculara ise kupa verildi.
YORUM EKLE