Toroslar’da İçmesuyu Terfi Hattı Çalışmaları Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından D3 ve D4 depolar arası terfi hattı içmesuyu döşeme çalışmalarına başlandı.Bu kapsamda, merkez Toroslar ilçesine bağlı Halkkent,...

Toroslar’da İçmesuyu Terfi Hattı Çalışmaları Başladı
banner230
Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından D3 ve D4 depolar arası terfi hattı içmesuyu döşeme çalışmalarına başlandı.
Bu kapsamda, merkez Toroslar ilçesine bağlı Halkkent, Korukent, Çağdaşkent, Toroslar, Çavuşlu, Çukurova, Akbelen, Okan Merzeci ve Mithat Toroğlu mahallelerinin büyük bir kısmı ile Dorukkent bölgesinde yer alan Kaşlı, Buluklu, Duduören, Çopurlu, Resul, Çamlıdere mahallelerini besleyen mevcut depolarda, içmesuyu debisini artırmaya yönelik çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği bildirildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, söz konusu mahallelerde yaz aylarında yaşanabilecek içmesuyu sıkıntıların önüne geçmek için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "İlçemizde bir yandan uzun vadeli yatırımları hayata geçirirken bir yandan da sorun yaşayan bölgeler için kalıcı çözümler üretiyoruz" dedi.
Çukurova Mahallesi’nde bulunan D3 içmesuyu deposundan, Çavuşlu Mahallesi’nde bulunan D4 su deposuna içmesuyunu ulaştıracak terfi hattı çalışmalarının, haziran ayında tamamlanacağını kaydeden Kocamaz, "Yaklaşık 2,5 kilometre uzunluğundaki içmesuyu terfi hattının tamamlanmasıyla birlikte bu bölgede yer alan mahallelerimiz kesintisiz içmesuyuna kavuşmuş olacaklar” diye konuştu.
YORUM EKLE