Toroslar Belediyesi’nden Annelere 50 Bin Çiçek

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ’Anneler Günü’nü, bu yıl da belediye fidanlığında yetiştirilen ve anneler günü çiçeği olarak anılan 50 bin adet kadife çiçeği dağıtarak kutladı.Bu pazar kutlanacak ’Anneler Günü’ öncesinde,...

Toroslar Belediyesi’nden Annelere 50 Bin Çiçek
banner230
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ’Anneler Günü’nü, bu yıl da belediye fidanlığında yetiştirilen ve anneler günü çiçeği olarak anılan 50 bin adet kadife çiçeği dağıtarak kutladı.
Bu pazar kutlanacak ’Anneler Günü’ öncesinde, Toroslar ilçesi başta olmak üzere il merkezindeki tüm resmi, sosyal kurumlardaki personeller ile huzurevinde kalan yaşlılara ve vatandaşlara Toroslar Belediyesi’nin kendi fidanlığında yetiştirilen 50 bin adet çiçek dağıtıldı. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da Kuvva-i Milliye Caddesi üzerinde bulunan Kültür Sanat Kaldırımında bayanlara çiçek dağıtarak, ’Anneler Günü’nü tebrik etti.
MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ve Toroslar İlçe Başkanı Emre Aksay’ın da eşlik ettiği çiçek dağıtımı sırasında açıklamalarda bulunan Tuna, dünyadaki en güçlü sevginin anne sevgisi olduğunu söyledi. “Bizi dünyaya getiren ve büyüten annelerimizi yılın bir gününde değil her gün ansak yine de haklarını ödeyemeyiz” diyen Tuna; “Toroslar Belediyesi olarak kendi fidanlığımızda her yıl 50-60 bin civarında ürettiğimiz kadife çiçeklerimizi bu yıl 9. kez annelerimize dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleneksel hale gelen ve anneler günü çiçeği olarak anılan bu çiçeklerimizi tüm resmi kurum ve kuruluşlarımızın yanı sıra köylerimize kadar ulaştırıyoruz. Kuvva-i Milliye Caddesi üzerinde bulunan Kültür Sanat Kaldırımımızda da Anneler Günü öncesinde çiçeklerimizi annelerimize armağan ettik. Bizleri yetiştiren, ömür boyu kalbinde bir çocuk olarak gören, ’Cennet Anaların ayakları altındadır’ hadisine layık olan tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın gününü kutluyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın kendilerini her yıl hatırlamasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren anneler ise, bu nazik düşüncesinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür ettiler.
YORUM EKLE