Silifke’de 100 Bin Çiçek Toprakla Buluştu

Silifke Belediyesi park ve bahçelerde 100 bin adet mevsimlik çiçeği toprakla buluşturdu.Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Yaz aylarında daha temiz bir çevre oluşturmak için, çalışmalarımızı aralıksız...

Mersin 15.04.2015, 12:34
Silifke’de 100 Bin Çiçek Toprakla Buluştu
banner230
Silifke Belediyesi park ve bahçelerde 100 bin adet mevsimlik çiçeği toprakla buluşturdu.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Yaz aylarında daha temiz bir çevre oluşturmak için, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ekiplerimiz park, bahçeler, ana yol kenarları, meydanlar ve mahalle aralarında henüz yapılaşma olmayan boş arsalar üzerindeki yabani otları biçerek, temizlik çalışmalarını sürdürüyorlar. Silifke, Büyükşehir yasasıyla birlikte 88 mahallesi bulunan Mersin ilimizin en büyük ilçesi konumundadır. İlçemiz birçok şehirden daha yeşil bir dokuya sahip olmakla birlikte, bu yıl içerisinde kentte 13 bin fidan ve 100 bin mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirdik. Şehir merkezimiz başta olmak üzere mahallelerimizde her yeşil alanın korunması ve yeşil alanların çoğaltılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
Göksu Nehri kenarında yer alan park ve bahçelerin yapılan bakım ve temizlik çalışmalarıyla güzel bir görüntüye kavuştuğunu belirten Turgut, şunları kaydetti:
"Atayurt, Atakent, Taşucu ve diğer mahallelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemize ait seramızda yetiştirdiğimiz mevsimlik çiçek ve fidanları hem kent merkezimizde hem de turistik yerleşim alanlarımız olan mahallelerimizde park ve bahçelere dikeceğiz. Hedefimiz betonlaşmanın hızla devam ettiği büyük şehirlere inat yeşil alanların çoğaldığı ve kentin akciğerleri dediğimiz yeşil alanların yapımlarına Silifke Belediyesi olarak devam edeceğiz.”
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@