“Romeo İle Julyet”, Sezonun Son Temsiliyle Sanatseverlerle Buluşacak

Mersin Devlet Opera Ve Balesi, Ünlü Oyun Yazarı Ve Şairi Shakespeare’nin Ölümsüz Eserinden Aynı Adla Opera Sahnesine Uyarlanan “romeo İle Julyet” Operasını, Sezonun Son Temsiliyle Mersinli Sanatseverlerle Buluşturacak.

“Romeo İle Julyet”, Sezonun Son Temsiliyle Sanatseverlerle Buluşacak
banner230
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), “Romeo ile Jülyet” operasını, sezonun son temsiliyle Mersinli sanatseverlerle buluşturacak.
MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ünlü oyun yazarı ve şairi William Shakespeare’nin ölümsüz eserinden aynı adla opera sahnesine uyarlanan, librettosu Jules Barbier ve Micher Carre’ye, müziği Charles Gounod’a ait “Romeo ile Jülyet” operası, 21 Nisan 2015 Salı akşamı Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde bu sezon son kez sahnelenecek. Şef İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği eseri, MDOB’un deneyimli rejisörlerinden Kenan Korbek sahneye koyarken, dekor tasarımı Seyhan Atamer, kostüm tasarımı Sevda Aksakoğlu, ışık tasarımı Tarı Deniz, koreografisi Başak Özenç’e ait. Başlıca rolleri ise Erdem Erdoğan, Esra Çetiner Tural, Orhan Yıldız, Hasan Berk, Ufuk Kasar, Alpay Noyan Özbay, Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Andriy Yevtushenko, Serkan Karagöz ve Özkan Çavdaroğlu paylaşıyor. Koroyu esere Oleg Cosntantinov hazırlarken, reji asistanlığını ise Süleyman Tekin üstleniyor.
YORUM EKLE