Mut’ta İhtiyaç Sahiplerine 63 Konutun Anahtarı Teslim Edildi

Mersin'in Mut İlçesinde Sydv Tarafından Yaptırılan 63 İhtiyaç Sahibine Evlerin Anahtarları Törenle Teslim Edildi.

Mut’ta İhtiyaç Sahiplerine 63 Konutun Anahtarı Teslim Edildi
banner230
Mersin’in Mut ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) gerçekleştirdiği çalışmalarla 1+1 50 m2’lik 63 konutun anahtarı törenle sahiplerine teslim edildi.
Mut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından evi olmayan ve yaşam koşullarına uygun yaşantısı olmayan vatandaşlar için 63 konutun yapımı bitirildi. Önceden tespit edilen 63 vatandaşa Mut Kaymakamlığı binasında evlerin anahtarları törenle teslim edildi.
Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, devletin sosyal devlet anlayışı gereği yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yanında olduğunu, hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmadığını ifade ederek, "2015 yılı içerisinde Yazalanı Mahallesi’nde SYDV aracılığıyla evi olmayan ya da yaşam koşullarına uygun olmayan şartlarda yaşayan dezavantajlı kesimlere yönelik (dul, yaşlı, engelli) yapımı tamamlanan 63 Sosyal konutu hak sahiplerine dağıtımları gerçekleştirildi. Bu projenin gerçekleştirilmesi sürecinde yaklaşık 1milyon 700 binin TL kaynak kullanılarak, maddi imkanları yetersiz 63 aile ev sahibi yapıldı” dedi.
Engelli, dul ve bakıma muhtaç 63 aileyi sıcak bir yuvaya kavuşturmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Akyüz, "Devletimizin büyük ve güçlüdür. Devletimizin şefkat eli her daim yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanındadır. Devletimiz sosyal devlet olmanın gereği engelli, dul, yetim, yaşlı ve yardıma muhtaç bütün kesimlerin daha huzurlu ve mutlu olması için çok önemli çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda, yapılan evlerin ailelere sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederek, güle güle oturmalarını diliyorum. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tamamlanarak fayda sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.
Evlerinin anahtarlarını teslim alan aileler, öncelikle Kaymakam Akyüz ve emeği geçen herkese teşekkür ederek mutluluklarını dile getirdiler.
YORUM EKLE