Mersin’deki Anestezistler MEÜ’de Toplandı

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı tarafından, ’Mersin Anestezi Bahar Toplantısı-Zor Havayolu Yönetimi’ başlıklı bir tanıtım toplantısı düzenlendi.Prof. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde...

Mersin’deki Anestezistler MEÜ’de Toplandı
banner230
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı tarafından, ’Mersin Anestezi Bahar Toplantısı-Zor Havayolu Yönetimi’ başlıklı bir tanıtım toplantısı düzenlendi.
Prof. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Mersin’de görev yapan anestezi hekimleri, teknikerleri ile hemşireler katıldı. Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nurcan Doruk’un koordine ettiği toplantıda, Prof. Dr. Handan Birbiçer zor havayolunun değerlendirilmesi, Prof. Dr. Şebnem Atıcı alternatif hava yolu aletleri ve Prof. Dr. Nurcan Doruk zor havayolu algoritmaları konusunda bilgiler paylaştı. Sunumlar sonunda anestezi hekimlerinin uygulamalarda karşılaştıkları güçlükler tartışıldı.
Toplantının ikinci bölümünde katılımcılar kullanılan araç ve gereçlerin son teknolojik ürünlerini manken ve modeller üzerinde birebir uygulama olanağı buldu. Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı başkanı Prof.Dr. Şebnem Atıcı bu toplantının MEÜ ile Mersin ili kapsamında bulunan özel ve devlet hastanelerinin katılımı ile gerçekleştirilen ilk toplantı olduğunu, bundan sonra güz ve bahar dönemi olmak üzere yılda iki kez düzenleme kararının alındığını belirtti.
YORUM EKLE