Mersin’de Zabıta Personellerine İlkyardım Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı personellerine, görev sırasında gerek kendilerinin gerekse vatandaşların başına gelebilecek herhangi bir kazada bilinçli müdahale yapabilmeleri için ‘ilkyardım eğitimi’ verildi.Kongre...

Mersin’de Zabıta Personellerine İlkyardım Eğitimi
banner230
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı personellerine, görev sırasında gerek kendilerinin gerekse vatandaşların başına gelebilecek herhangi bir kazada bilinçli müdahale yapabilmeleri için ‘ilkyardım eğitimi’ verildi.
Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından verilen ilkyardım eğitimi 2 gün sürdü. Eğitim kapsamında, görev sırasında vatandaşların başına gelebilecek herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ve sağlık durumlarının daha kötüye gitmesini önlemek için olay yerinde bilinçli müdahale edebilmelerine yönelik bilgiler aktarıldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın, Mersin halkına daha kaliteli hizmet verebilmesi için 7 Gün 24 saat esasına göre çalışan zabıta personelinin, önümüzdeki dönem içerisinde de mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine devam edileceği belirtildi.
YORUM EKLE