Erdemlili Çiftçiye Narenciye Bahçesinde Eğitim

Erdemli Ziraat Odası (EZO), narenciye ağaçlarının budaması ve ilaçlamasına yönelik çiftçi eğitimi düzenledi.İlçeye bağlı Dağlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen eğitimin uygulaması limon bahçesinde gerçekleştirildi.Eğitimle ilgili...

Erdemlili Çiftçiye Narenciye Bahçesinde Eğitim
banner230
Erdemli Ziraat Odası (EZO), narenciye ağaçlarının budaması ve ilaçlamasına yönelik çiftçi eğitimi düzenledi.
İlçeye bağlı Dağlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen eğitimin uygulaması limon bahçesinde gerçekleştirildi.
Eğitimle ilgili bilgi veren Erdemli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öger, “Bu eğitimlerde çiftçilerimize kalite ve verimi doğrudan etkileyecek olan ağaç budama ve doğru ilaçlama işleminin nasıl yapılması gerektiği anlatılıyor. Burada özellikle çiftçilerin yaprak, toprak analizleri yaptırarak gereksiz ilaç ve gübre kullanımının önüne geçilmesi ile girdi maliyetlerinin düşürülmesi hedefleniyor” dedi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Türker de, “Narenciyede eksik bilgi ve kulaktan duyma bilgileri kullanmayın. Bahçelerinizde gördüğünüz hastalıklarla ilgili aklınıza takılan ne olursa olsun uzman ziraat mühendislerimizden yardım isteyin” diye konuştu.
Erdemli Ziraat Odası genel sekreteri ziraat mühendisi Aydın Çiftçi de, doğru ilacın doğru dozda verilmesi gerektiğini belirterek, çiftçilerden narenciyeye verilecek ilacın üzerinde mutlaka narenciye ibaresinin yazılı olduğuna dikkat etmelerini istedi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendislerinden Hasan Erdem ve Ziraat Mühendisi Sedat Bölükkaya ise ağaçlarda doğru budamanın nasıl yapılması gerektiğini uygulamalı olarak çiftçilere aktardı.
YORUM EKLE