Erdemli Belediyespor Futbol Takımı Bal’a Yükseldi

Mersin’in Erdemli Belediyesi bünyesindeki Erdemli Belediyespor Futbol Takımı, Amatör Lig’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükseldi.Tarsusgücü ile Tarsus Kırklar Stadyumu’nda yaptığı mücadeleyi 2-1 kazanarak şampiyon olan...

Erdemli Belediyespor Futbol Takımı Bal’a Yükseldi
banner230
Mersin’in Erdemli Belediyesi bünyesindeki Erdemli Belediyespor Futbol Takımı, Amatör Lig’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükseldi.
Tarsusgücü ile Tarsus Kırklar Stadyumu’nda yaptığı mücadeleyi 2-1 kazanarak şampiyon olan Erdemli Belediyespor, bu başarısıyla Erdemliyi BAL’da mücadele etme hakkını elde etti. Futbolcuları, maç dönüşünde şehir girişinde coşkulu bir taraftar topluluğu karşılarken, konvoy eşliğinde şehir turu atan şampiyon takımı, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da kutladı. 135 bin Erdemlilinin desteğiyle kazanılan bu şampiyonluğun çok önemli olduğunu söyleyen Tollu, futbolcuların mutluluğunu paylaştı. Futbolcuların tüm Erdemli’yi temsil etme bilinciyle oynadıklarını vurgulayan Tollu, “Bu yolda Erdemli’yi en yükseğe çıkarıncaya kadar mücadelemiz ve çalışmalarımız sürecek” dedi.
Belediye olarak Erdemli’de spora her zaman destek verdiklerini kaydeden Tollu, gençlerin ve çocuklarının boş vakitlerini değerlendirebilecekleri önemli bir aktivite olan spor konusunda önemli hizmetlerde bulunduklarını ifade etti. Tollu, son 5 yıldır sporun her türüne önemli yatırımlarda bulunduklarını dile getirdi. Erdemli’ye birçok spor tesisi kazandırdıklarını vurgulayan Tollu, ilçenin ilk tenis sahalarını kendilerinin yaparak halka armağan ettiklerini söyledi. Bu kadar hizmet ve gayret neticesinde Erdemli’nin isminin her zaman yükseklerde yer alacağını dile getiren Tollu, Erdemli Belediyesi’nin bundan sonra da spora ve sporcuya her zaman destek olup, onlarla birlikte başarıdan başarıya koşacaklarının altını çizdi.
Erdemli Belediyespor futbolcularına, teknik kadroya, yöneticilere ve bu başarıda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Tollu, bundan sonrası için de daha büyük başarılar beklediğini sözlerine ekledi.
vurguladı. Tollu, Erdemli’nin her alanda başarılı olup, adını duyurmaya devam edeceğinin altını çizerek sözlerini noktaladı.
YORUM EKLE