Büyükşehir’den Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Mevlana Kültür ve Sanat Derneği tarafından konferans ve tasavvuf musikisi Konseri düzenlendi.Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ve Mersin...

Büyükşehir’den Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
banner230
Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Mevlana Kültür ve Sanat Derneği tarafından konferans ve tasavvuf musikisi Konseri düzenlendi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ve Mersin halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Celal Taş, daire başkanları ve davetliler katıldı. Program, Mersin Mevlana Kültür ve Sanat Derneği Onursal Başkanı ve Kurucusu Ahmet Coşar’ın, Peygamber Efendimizin hayatından bilgiler veren konferans ile başladı. Konferansın ardından Şef Cevat Özkeleş yönetiminde sahne alan dernek korosu, tasavvuf müziğinin en seçkin örneklerini dinleyicilerle paylaştı. Daha sonra Mersin Mevlana Kültür ve Sanat Derneği üyesi Oman Şensoy, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetin Kocamaz’ın yazmış olduğu Peygamberimizi konu alan şiirini tasavvuf musikisi tarzında seslendirdi.
Gece sonunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, Dernek Onursal Başkanı Ahmet Coşar ve Koro şefi Cevat Özkeleş’e katkılarından dolayı günün anısına plaket takdim etti.
YORUM EKLE