Bozyazılılar Sağlık İçin Yürüdü

Mersin’in Bozyazı ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi koordinatörlüğünde ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ yapıldı.Yürüyüşe, İlçe Sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ahmet Hakan Acı, İlçe Emniyet Müdürü...

Mersin 14.04.2015, 11:49
Bozyazılılar Sağlık İçin Yürüdü
banner230
Mersin’in Bozyazı ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi koordinatörlüğünde ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ yapıldı.
Yürüyüşe, İlçe Sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ahmet Hakan Acı, İlçe Emniyet Müdürü İsrafil Ergün, İlçe Nüfus Müdürü Yusuf Ziya Yurdaarmağan, Mal Müdürü Nurettin Ayrılma, okul müdürleri, kurum çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüş, Paşa Beleni mevkiine çıkılıp, geri dönülerek Sini Çayı üzerindeki köprüde son buldu.
Yürüyüşle ilgili açıklama yapan Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Acı, 15 günde bir düzenli olarak yapılan ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nü özellikle 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası içerisinde gerçekleştirerek, sağlık için hareketli yaşamın önemine dikkat çekmek istediklerini söyledi. Vatandaşlara sağlıklı yaşam için önerilerde bulunan Dr. Acı, yeterli ve dengeli beslenilmesini, doğal gıdalar tüketilmesini, ürünlerin üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar her aşamasında hijyen kurallarına uyulmasına dikkat edilmesini, etiket okuma alışkanlığı kazanılmasını, zararlı alışkanlıklardan uzak durulmasını istedi. Acı, herkesi kendi yaşamları için bilinçli olmaya da davet etti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
16°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@