Başkan Tarhan, Kırsal Mahallelerde Sorunları Dinledi

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçeye bağlı kırsal alandaki Fındıkpınarı ve Tepeköy Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.Başkan Tarhan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve birim...

Başkan Tarhan, Kırsal Mahallelerde Sorunları Dinledi
banner230
Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçeye bağlı kırsal alandaki Fındıkpınarı ve Tepeköy Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi.
Başkan Tarhan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve birim amirleri ile beraber kırsal alandaki mahalleleri ziyaret etti. Fındıkpınarı ve Tepeköy Mahallelerinde esnafın ve halkın sorunlarını dinleyen Tarhan, mahalle halkının isteklerini yerine getirebilmek için yeni proje başlatacaklarını müjdeledi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan don olayı nedeniyle mağdur olan çiftçilerle de görüşen ve zarar gören tarım alanlarında inceleme yapan Tarhan, çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" dedi.
Tarhan daha sonra Mezitli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile birlikte Mezitli merkeze yaklaşık 55 km uzaklıkta, bin 500 metre rakımlı Gölpınar Göleti’nde de incelemelerde bulundu. Vatandaşları, bu muhteşem güzelliği fark etmeleri için gölete davet eden Tarhan, kırsal alandaki mahallelerin birbirinden güzel muhteşem bir doğaya sahip olduğu vurgulayarak, "İlçemize bağlı Gölpınar Göletimizin su durumunu kontrol etmek için burada bulunuyoruz. Diğer yerleşim alanları gibi karşımızda harika bir manzara var. Türkiye, şeftali üretimiyle tanıdığı Tepeköy Mahallemizi artık göleti ile de tanısın istiyoruz. Buradaki halk gerçekten oldukça misafirperver. Vatandaşlarımız böylesi güzel yerlere gelerek, piknik yapabilir, stresten uzak bir gün geçirebilirler. Ziyaret esnasında, şeftali zamanı buradan şeftalilerini alarak, yerli halkımızın ekonomisine katlı sağlamış olurlar. Tabi ki, bizde belediye olarak üreticilerin her zaman yanında olacağız. Kırsal alandaki bölgemizin tanınması ve gelişmesi için elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız" diye konuştu.
Su seviyesinin en düşük olduğu zamanlarda göleti ziyaret ettiğini belirten Kaymakam Madenoğlu ise suyun çok az olduğunu ve neredeyse göletin tamamen boş olduğuna şahit olduğunu anlattı. Toros dağlarının üzerindeki karların erimesiyle göletin su durumunu kontrol etmek amacıyla ziyarete geldiklerini kaydeden Madenoğlu, "Gördüğümüz gibi karların erimeye başlamasıyla beraber, gerçekten gölet tam anlamıyla dolmuş durumda. Bu da şu anlama geliyor, vatandaşlarımız yaz dönemi boyunca susuzluk çekmeyecekler. Bereketli bir mevsim geçireceğiz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE