81 İlin Sivil Savunma Uzmanları Mersin’de Seminere Katıldı

Mersin, 81 ilin sivil savunma uzmanlarının katıldığı seminere ev sahipliği yaptı. Savunma uzmanları 5 gün boyunca mesleki konularında eğitim aldı.Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ‘Sivil Savunma,...

81 İlin Sivil Savunma Uzmanları Mersin’de Seminere Katıldı
banner230
Mersin, 81 ilin sivil savunma uzmanlarının katıldığı seminere ev sahipliği yaptı. Savunma uzmanları 5 gün boyunca mesleki konularında eğitim aldı.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ‘Sivil Savunma, Afet ve Acil Durum, Seferberlik ve Koruyucu Güvenlik Mevzuat Semineri’ Suphi Öner Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Seminere, 81 ilden gelen sivil savunma uzmanları katıldı. 13-17 Nisan tarihleri arasında verilen eğitimlerde kursiyerler, ‘Sivil Savunma, Afet ve Acil Durum, Seferberlik, Koruyucu Güvenlik, Mesleki Etik, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ konularında bilgilendirildi. Seminerde, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı İsmail Hacıhasanoğlu, Ölçme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yunus Yağmur, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Asaf Kaygusuz, İş Güvenliği Uzmanı ve Koordinatörü Özkan Avcı ile Sivil Savunma Uzmanı Hüseyin Gazi Yalçın eğitim görevlisi olarak yer aldı. Seminerin kapanışını ise İdari İşler Daire Başkanı Hacıhasanoğlu ve Mersin İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Aydoğdu birlikte yaptı.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273