2. Mersin Kültürler Festivali Coşkusu Devam Ediyor

Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği’nin (MEBİDER), Mersin Valiliği himayesinde düzenlediği 2. Mersin Kültürler Festivali, ikinci gününde de renkli etkinliklerle devam ediyor.Mersin’deki hemşheri ve kültür derneklerinin kendi yörelerine...

2. Mersin Kültürler Festivali Coşkusu Devam Ediyor
banner230
Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği’nin (MEBİDER), Mersin Valiliği himayesinde düzenlediği 2. Mersin Kültürler Festivali, ikinci gününde de renkli etkinliklerle devam ediyor.
Mersin’deki hemşheri ve kültür derneklerinin kendi yörelerine özgü oyunlar, konser ve yöresel tatlarını bir araya getirildiği, Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen festivalde kurulan stantlarda yöresel yemekleri de Mersinlilerle buluşuyor. Dün başlayan festivalin ilk akşamında, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği sanatçısı Yıldız Çam sahne alarak, Mersinlilere unutulmaz anlar yaşattı. Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konseri de yine festival ziyaretçileri tarafından beğeni ile izlendi.
Festivalde çocuklar da unutulmadı. Çocuklar, kendileri için hazırlanan gösteri ve animasyonlarla doyasıya eğlendi. Maskotlar çocuklarla birlikte dans ederken, masal kahramanları yüz boyama etkinliğiyle miniklerin yüzlerini renklendirdi. Festivalin akşam programında sahnelenen illüzyon gösterisi ise küçükler kadar büyükleri de eğlendirdi.
Festivalde bugün de hemşheri derneklerinin oyunları ve konserleri ile ziyaretçiler keyifli anlar yaşamaya devam ediyor. 2. Mersin Kültürler Festivali, yarın akşam sona erecek.
YORUM EKLE