Öğrencilerden Kuşlara Yuva

Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları kuş evleri, parklardaki ağaçlara asıldı."Kuşlarında bir yuvası olsun" sloganı ile Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları 80 tane kuş evi, Mardin...

Öğrencilerden Kuşlara Yuva
banner230
Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları kuş evleri, parklardaki ağaçlara asıldı.
"Kuşlarında bir yuvası olsun" sloganı ile Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları 80 tane kuş evi, Mardin Karayolu Parkı’nda bulunan ağaçlara asıldı. Kuş evlerinin asılması sırasında Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sinan Karahan, Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Serdal Kerkez, görsel sanatlar öğretmeni Mesut Aydoğan ve öğrenciler hazır bulundu. Kuş evleri, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sinan Karahan, öğretmenler ve öğrenciler tarafından asıldı.
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Serdal Kerkez, "Görsel sanatlar öğretmeni Mesut Aydoğan ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan bu çalışmayı ilk defa burada yapmaktayız. Doğayı ve canlıları korumak amacıyla ‘Kuşlarında bir evi olsun’ diyerek başlatmış olduğumuz çalışma sadece bununla sınırlı kalmayacaktır" dedi.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sinan Karahan ise öğrencilerin çalışmasının örnek bir çalışma olduğunu belirterek "Hepimizin ortak yaşam alanı olan doğanın yanı sıra içinde bulunan canlıları da korumalıyız. Doğayı ve canlıları korumak amacıyla yapılan bu çalışmalara her zaman destek vermeye hazırız" diye konuştu.
YORUM EKLE