Mardin İHH’nın Yetim Kermesi Başladı

İnsan Hak Ve Hürriyetleri (ihh) İnsani Yardım Vakfı Mardin Şubesi Tarafından Artuklu Karayolları Parkı’nda Yetimler İçin Kermes Açıldı.

Mardin İHH’nın Yetim Kermesi Başladı
banner230
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Mardin Şubesi tarafından Artuklu Karayolları Parkı’nda yetimler için kermes açıldı.
İHH Mardin Şubesi, Karayolları Parkı’nda yetim kermesi açtı. 30 Nisan’a kadar açık kalacak kermeste gıda, temizlik ve kırtasiye malzemeleriyle birlikte, tekstil ve çeyizlik ev eşyası gibi ürünler satışa sunuldu.
İHH Kadın Kolları Birimi Başkanı Rabia Akgül, kermesin 30 Nisan Perşembe gününe kadar açık kalacağını belirtti. Dernek faaliyetlerini yürütebilmek için finansman imkanları oluşturmayı amaçladıklarını belirten Akgül, "Kermeste Mardin mutfağına ait yöresel yemeklerden, hamur işi yiyeceklere, kitaplardan seccadelere, el emeği göz nuru el işi çeyiz ve tekstil eşyalarına varana kadar birçok ürün yer alıyor. 15 gün süre ile açık tutacağımız kermeste elde edeceğimiz geliri, İHH Yetim Birimi’nde kayıtlı bulunan yardıma muhtaç çocuklarımızın aralarında olduğu yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidereceğiz" dedi.
YORUM EKLE