Şekame’den Kadınlara Manisa’da Tarih Turu

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (ŞEKAME), Şehzadeler ilçesindeki kadınlara ilçenin tarihi mekânlarını tanıtmaya devam ediyor.ŞEKAME’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı proje çerçevesinde Şehzadeler ilçesinde yaşayan...

Şekame’den Kadınlara Manisa’da Tarih Turu
banner230
Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (ŞEKAME), Şehzadeler ilçesindeki kadınlara ilçenin tarihi mekânlarını tanıtmaya devam ediyor.
ŞEKAME’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı proje çerçevesinde Şehzadeler ilçesinde yaşayan bayanlar ilçenin tarihi ve turistik mekânlarını gezme fırsatı buluyor. Sancaklıbozköy, Yeni harmandalı ve Aşağıçobanisa mahallelerinden gelen 50 bayan gün boyu şehir turu atarak Manisa’yı tanıma fırsatı buldular. Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Seher Taydaş, bu tür etkinlikleri Şehzadeler ilçesinde yaşayan kadınlarımıza sosyal ve kültürel mekânları tanıtmak amacıyla düzenlediklerini ifade etti. ŞEKAME Başkanı Taydaş, “Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 50 bayanımız ile birlikte sabah saatlerinde polis evinde güzel bir kahvaltıyla başladığımız şehir turumuz gün boyu devam etti. Kendilerini, belediyemiz tarafından hazırlanan küçük hediyeleri de takdim ettikten sonra uğurlayacağız. Bu gezimizi, kadınlarımızın şehrimizdeki kültürel ve tarihi mekânları tanıması amacıyla gerçekleştiriyoruz. Kadın Meclisi olarak bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Bize bu imkânları sağlayan değerli Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Yapılan proje ile ilk defa tarihi mekânları tanıma fırsatı bulduklarını ifade eden kadınlar, projeden ötürü Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ederek projenin devam etmesini istediler.
YORUM EKLE