Saruhanlı Merkez Camii’nde Çevre Düzenlemesi

Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçedeki merkez caminin çevresinde peyzaj ve düzenleme çalışmaları başlattı.Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, cami çevresindeki çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada,...

Saruhanlı Merkez Camii’nde Çevre Düzenlemesi
banner230
Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçedeki merkez caminin çevresinde peyzaj ve düzenleme çalışmaları başlattı.
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, cami çevresindeki çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, merkez caminin daha güzel bir görünüme kavuşacağını ve bahçesinin kullanışlı hale geleceğini kaydetti.
Çalışmalar kapsamında cami yanındaki eski tuvalet ile atıl haldeki Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği binasının yıkılacağını ifade eden Yaralı, şu ifadelere yer verdi:
"İlk etapta eski tuvaletin yıkımını gerçekleştirdik. Daha sonra atıl haldeki dernek binası yıkılacak. Böylelikle cami çevresi açılmış olacak. Daha sonra şadırvanı yenileyeceğiz. Caminin avlusunda bir takım değişiklikler yaparak cemaatin kullandığı alanı genişleteceğiz. Merkez camimiz daha güzel bir görünüme kavuşacak ve bahçesi daha kullanışlı hale gelecek. İlçemiz için hayırlı olsun."
Saruhanlı Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Davut Sağlam ise, cami çevresinde yapılacak çalışmalardan dolayı Başkan Yaralı’ya teşekkür etti.
YORUM EKLE