Kula’da Turizm Haftası Etkinlikleri

Manisa’nın Kula ilçesinde Turizm Haftası düzenlenen bir programla kutlandı.Kula Ticaret Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan program, Kula Kenan Evren Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Düzenlenen programa Kula...

Kula’da Turizm Haftası Etkinlikleri
banner230
Manisa’nın Kula ilçesinde Turizm Haftası düzenlenen bir programla kutlandı.
Kula Ticaret Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan program, Kula Kenan Evren Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Düzenlenen programa Kula Kaymakamı Murat Güven, Kula Belediye Başkan Vekili Vedat Yılmaz, Kula Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Askerlik Şube başkanı Üsteğmen Melih Oğuz siyasi parti temsilcileri okul müdürleri öğretmen ve öğrenciler katıldı. Kula Ticaret Meslek Lisesi’nin düzenlediği programda açılış konuşmasını Okul Müdürü Metin Damar yaptı. Damar, turizm açısından Türkiye’nin çok şanslı bir ülkesi olduğunu belirterek, "Güneş, deniz, orman ve coğrafi güzelliklerin yanında ülkemiz, bilinen tarihi dönemlerden bu yana, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasa sahibi olması sebebiyle adeta dünyanın en büyük açık hava müzesi durumdadır. Turizm, gerek yerli gerekse yabancı ülke insanlarının farklı kültürlerine rağmen birbirleriyle kaynaşmasını, birbirlerini tanımalarını sağlamaktır. Yabancı ülke insanları arasında turistik ilişkiler sayesinde dostluk bağları kuvvetlenmektedir. Kula ilçesi tarihi ve doğal güzellikleri ile bir turizm kentine aday ilçelerden biridir." dedi.
Konuşmaların ardından Turizm Haftasıyla ile ilgili hazırlanan skeçler öğrenciler tarafından izleyenlere sunulurken, günün anlam ve önemini uygun yazılan şiirler ve komposizyonlar da okundu.
YORUM EKLE