İmamlardan Kızılay’a Kan Bağışı

Manisa’nın Kula ilçesinde Kızılay ile işbirliği yapan Kula Müftülüğü, Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde kan bağışında bulundu.İlçe Müftüsü Talat Özmet, "İnsanlara örnek olmak ve hayra teşvik etmek gibi kutsal bir görevimiz...

MANİSA 14.04.2015, 12:36
İmamlardan Kızılay’a Kan Bağışı
banner230
Manisa’nın Kula ilçesinde Kızılay ile işbirliği yapan Kula Müftülüğü, Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde kan bağışında bulundu.
İlçe Müftüsü Talat Özmet, "İnsanlara örnek olmak ve hayra teşvik etmek gibi kutsal bir görevimiz var. Bu kan verme kampanyasının önemini insanlara anlatmak için önce kendi camiamızdaki memur ve imamlarımız olarak kan verelim ve kan bağışı ile Kızılay’a destek olalım istedik. Bir kan vermek bir hayat kurtarmaktır. Bir kişiyi öldürmek bütün insanlığı öldürmektir. Efendimiz bir hadiste ’insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır" buyurmaktadır. Kan bağışına destek veren vatandaşlarımıza ve cami cemaatimize çok teşekkür ederiz." dedi.
Kan bağışında bulunan din görevlisi Mehmet Ali Karcı, "Kan vermekle bir kişinin hayatının kurtarılmasına sebep olmak en büyük mutluluktur. Bu mutluluğa herkesin destek olmasını istiyoruz." diye konuştu.
Kula Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sepet ise, "Kızılay olarak Kula’da periyodik günlerde vatandaşlarımızın bağışlarıyla kan topluyoruz. ’Bir Kan ver Bir hayat kurtar’ sloganımız Manisa Kızılay Kan merkezinden gelen arkadaşlarımız ile birlikte kan toplamaya devam edeceğiz." dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@