İlaçlama Ekipleri Haşereyle Mücadeleye Hız Verdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, ilaçlama ekipleri Akhisar ve Kula’da başlatılan ilaçlama çalışmalarına hız verdi.Manisa’nın ilçelerinde yaşayan vatandaşların yaz aylarında rahat etmesi için Manisa...

İlaçlama Ekipleri Haşereyle Mücadeleye Hız Verdi
banner230
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, ilaçlama ekipleri Akhisar ve Kula’da başlatılan ilaçlama çalışmalarına hız verdi.
Manisa’nın ilçelerinde yaşayan vatandaşların yaz aylarında rahat etmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ilaçlama ekipleri birçok alanda çalışma yaptı. Manisa merkezde yapılan ilaçlama çalışmalarının yanı sıra ilçelerde ve merkeze uzak mahallelerde ilaçlama yapıldığını açıklayan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, Kula ve Akhisar’daki çalışmaları anlattı. Vatandaşın isteklerini önemsediklerini dile getiren Aykurt, ilaçlama çalışması yapılmadan önce alanların tespit edildiğini bildirdi. Çalışmalar kapsamında, çöp alanları, sulak alanlar, kanalizasyon sistemleri, rögarlar, fosseptikler, hayvan çiftlikleri ve gübrelik alanlar teker teker ilaçlandı. Daire Başkanı Serpil Aykurt, ilaçlama yapılırken iş sağlığı ve güvenliğine dikkat ettiklerini de vurgulayarak, çalışanların koruyucu giysilerle ilaçlama yaptığına ifade etti. Aykurt, “ Manisa merkez ve ilçelerde ilaçlama çalışmalarımız bir süre önce başladı. Bu çalışmalar kapsamında Kula ve Akhisar’da da ilaçlamaya hız verdik. Vatandaşın istekleri doğrultusunda ve haşere üreyebilecek alanları göz önüne alarak ilaçlamaları yapıyoruz” dedi.
YORUM EKLE