CBÜ Muradiye Kampüsü Ulaşımında Modern Düzenleme

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu ulaşımda yaptığı yeni düzenleme ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) öğrencilerini sevindirecek bir hizmete imza attı.Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Muradiye’de toplu taşıma...

CBÜ Muradiye Kampüsü Ulaşımında Modern Düzenleme
banner230
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu ulaşımda yaptığı yeni düzenleme ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) öğrencilerini sevindirecek bir hizmete imza attı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Muradiye’de toplu taşıma hizmeti veren kooperatiflerle yapılan görüşmeler sonucunda, CBÜ Muradiye Kampüsü-Manisa güzergahındaki otobüsler, alçak tabanlı, engelli rampalı, modern, konforlu yeni araçlarla yenileniyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz aylarda Muradiye CBÜ Kampüsüne taşımacılık yapan üç kooperatif başkanıyla yaptığı görüşmeler doğrultusunda, öğrencilere indirim sağlayarak üniversite öğrencilerini sevindirecek bir hizmet gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı bu kez Muradiye CBÜ Kampüsü-Manisa güzergahında hizmet veren kooperatif üyeleriyle yaptığı görüşmeler neticesinde güzergahta çalışan araçların alçak tabanlı, engelli rampalı, elektronik bilet toplama sistemi olan 53 otobüs ile yenilenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.
BÜYÜK YENİLİK GETİRECEK
Manisalılara hizmet verecek olan 53 yeni toplu taşıma araçlarının büyük bir yenilik getireceğini ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,” Manisa ile Muradiye ve Celal Bayar Üniversitesi Kampüsü güzergâhında bundan sonraki süreçte hizmet verecek olana 53 tane yeni otobüsün alımı noktasında kooperatif başkanları ve Karsan firmasıyla bir anlaşma sağlandı. Alçak tabanlı bu 53 aracın öğrencilerimizin ve o bölgede yaşayan insanlarımızın Manisa’ya ulaşımı konusunda büyük bir yenilik getireceğine inanıyorum. Kooperatif başkanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 53 yeni otobüs Manisa’ya hayırlı olsun” dedi.
BAŞKAN’DAN ULAŞIM MÜJDELERİ
Yenilenen 53 yeni otobüsün Manisa merkezde hizmet veren toplu taşıma araçlarıyla birlikte entegre çalışacağını ifade eden Başkan Ergün, Manisa’da toplu ulaşımda gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili müjdeler verdi. Başkan Ergün, “Kısa süre içerisinde hem Saruhanlı bölgesindeki beldelerde, hem de Turgutlu bölgesinden gelecek olan Çobanisa, Hamzabeyli minibüslerinin organizasyonu Ulaşım Dairesi Başkanlığımızca çalışmalarına devam ediliyor. Bu yeni gelen araçlar da Manisa merkezde hizmet veren araçlarla entegre edilerek vatandaşın ikinci bir araca binmesi konusunda mağduriyetleri de ortadan kaldıracak bir çalışmadır. Manisa’ya yeni bir müjde olarak bunu açıklıyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİR’E YAKIŞTI
Muradiye güzergâhında hizmet veren kooperatif başkanları adına konuşan 84 No’lu Genç Muradiye Motorlu Taşıtlar Kooperatif Başkanı Cemal Yıldız ise, büyükşehir olan Manisa’ya bu hizmetin yakışacağını ifade ederek, ”Yaklaşık 20 yıldır Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsünde okuyan öğrencilerimize ulaşım hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetin Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ulaşımda bir dönüşümünde Manisa’ya yakışacağını Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ilettik. Başkanımız çalışmalarımızdan çok memnun olduğunu söyledi. Üç dört aylık çalışmanın ardından bu noktaya geldik. Hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.
MODERN VE GÜVENLİ SEYAHAT
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi ile Muradiye’de hizmet veren kampüs kooperatifleri arasında yapılan görüşme neticesinde, 84 No’lu Genç Muradiye Motorlu Taşıtlar Kooperatifi, 69 No’lu Yağcılar Motorlu Taşıtlar Kooperatifi ve 141 Kampüs Taşıyıcılar Kooperatifi tek bir kooperatif çatısı altında toplanacak. Alçak tabanlı 8 metrelik yeni araçlar, engelli rampalı, elektronik sistemli ve kameralı olacak. GPS ile takip edilecek olan araçlarda yolcu güvenliği de dikkate alınacak. Her yönüyle yeni ve modern olan araçlar vatandaşlara kolaylık ve konfor sağlayacak.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273