Büyükşehir Demirci Koordinatörlüğü Projeleri Anlatıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörlüğü tarafından ilçeye bağlı mahallelerde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.Demirci’de hane sayısı olarak küçük mahallelerden olan Talas ve Çağıllar mahallelerinde yapılan toplantılarda...

Büyükşehir Demirci Koordinatörlüğü Projeleri Anlatıyor
banner230
Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörlüğü tarafından ilçeye bağlı mahallelerde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.
Demirci’de hane sayısı olarak küçük mahallelerden olan Talas ve Çağıllar mahallelerinde yapılan toplantılarda Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörü Kazım Aysan ve beraberindekiler vatandaşlarla bir araya geldi. Gördükleri sıcak ilgiden dolayı teşekkür eden Aysan ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda şu ifadelere yer verdi: “Sizleri dinlemek için geceleri mahallelerimizi geziyoruz. Büyükşehirin projelerini anlatırken taleplerinizi de toplama imkanımız oluyor. Cengiz Ergün başkanımızın yaptığı gibi vatandaşın sesine kulak vererek yanlış bilgilendirmelerin önüne geçeceğiz. Vatandaşlarımızın büyükşehirden büyük bir beklentisi var. Bu taleplerini öncelik sırasına göre programlayarak sonuçlandırmak için gayret gösteriyoruz. Bu ziyaretlerde görüyoruz ki vatandaşlarımız getirilecek hizmetlerin büyükşehir tarafından yapılacağının bilgisinde. Göçün etkisinden kurtulmak için mahallelerimizdeki alt yapı eksikliklerini ivedilikle çözüp kırsal kalkınma modellerini ve projelerini geliştirmemiz gerekiyor. Geçmiş yıllarda hayvancılık projelerinin yanlışlığını sakinlerimiz artık görmüş. Hayvancılık ve tarım projelerinin yanında ürettikleri ürünlerin pazarlanması için destek talep ediyorlar. Hayvansal içme suyu göletlerine büyük ilgi ve talep olduğunu görüyoruz. Şu ana kadar 12 gölet yaptık. 13’üncüsü için çalışmalara başladık. Hayvancılık yapılan mahallelerimizde bu çalışmalarımız devam edecek. Organik tarım ilçemiz için alternatif geçim kaynağı olduğunu görüyoruz.”
YORUM EKLE