Yeşilyurtspor’a Yeni Tesis Sözü

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Yeşilyurtspor’un yeni sezon hazırlıkları devam ederken oyuncular, yönetim ve teknik heyet akşam yemeğinde buluştu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın da katıldığı yemekte, Yeşilyurtspor’a...

Yeşilyurtspor’a Yeni Tesis Sözü
banner230
Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Yeşilyurtspor’un yeni sezon hazırlıkları devam ederken oyuncular, yönetim ve teknik heyet akşam yemeğinde buluştu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın da katıldığı yemekte, Yeşilyurtspor’a Yeşiltepe bölgesinde yeni bir tesis kazandırılacağının müjdesi verildi.
Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Malatya Yeşilyurtspor, hafta sonunda bir günlük izin yaparken, antrenmanlarına bugünden itibaren yeniden başladı. Yoğun geçen Malatya etabında sabah erken saatlerde çalışan turuncu yeşilliler akşam düzenlenen yemek organizasyonları ile takım içindeki kaynaşmayı artırıyor.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye başkan yardımcıları, Yeşilyurtspor yönetimi, teknik heyet ve futbolcuların katılımı ile düzenlenen yemeğe, başkan Polat’ın tesis sözü damga vurdu. Kulüp adına Hacı Uğur Polat’a kısa bir bilgi veren Yeşilyurtspor Başkanı Dursun Sucu, futbolculara hitaben bir konuşma yaptı.
Ellerindeki kısıtlı imkanlara karşın iyi bir takım kurmaya çalıştıklarını ifade eden Sucu, “Yeni sezon hepimiz için hayırlı olsun. Hacı Uğur başkanımızın bize sunduğu imkanlarla siz gençlere ve spora hizmet etmeye çalışıyoruz. Satranç, voleybol, güreş ve diğer alt yapı branşlarında çok iyi gidiyoruz. Ama A takım olarak tabi tüm gözler sizin üzerinizde. Bu yıl aramıza yeni katılan arkadaşlar var. Geçen sezon takımı ligde tutan birliktelik tablosunu bozmadık ve yeni isimler alarak ekibimizi güçlendirdik. İsim isim bakıldığında gerçekten iyi bir takımız. Hedef konusunda zaman neyi gösterecek bilemeyiz ama ben sizlerin bu takımı yukarılarda tutacağına, geçen yıl yaşadığımız baskı ve sıkıntıları bu sezon yaşamayacağımıza eminim. Bizler, Malatya amatörü, gençliği ve sporu için tesis yapıyoruz. Size daha iyi imkânlar sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda bize destek veren Sayın Hacı Uğur Polat’a Kulübümüz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Futbolcularla tek tek tanışarak, el sıkışan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “Bize sporda başarı için tesisleşmenin, sporcuların kalacakları yer ve imkanların iyi olmasının önemli bir faktör olduğunu söylediler. Tabi elimizdeki bütçe oranında sizlere destek olarak şehrimizin gençlerine, antrenörlerine de sahip çıkmak bizim bir görevimiz. Dursun Bey iyi bir takım olduğumuzu söyledi. Sizden en büyük beklentimiz, Yeşilyurt ismini hem Malatya’da hem de Türkiye’de en güzel şekilde başarılı olarak temsil etmeniz. Yakınca’daki tesislerimizi geçici olarak yaptırıyoruz. Yeni sezona yetişecek. Ama asıl projemizi sizin için Yeşiltepe’ye yaptıracağım. Yeşiltepe mezarlığının üstünde kalan bir alanımız var. Oraya tamamen bir futbol kulübünün tesisleşmesi için uygun halde projelendirilen güzel bir tesis inşa edeceğiz. Bu tesisimiz sizlerin her bakımdan ihtiyacını karşılayacak” ifadelerini kullandı.
Polat’ın tesis sözü futbolcular ve yönetim tarafından alkışlandı.
YORUM EKLE