26 Mayıs 2015 Salı 15:58
Tüfenkci, Ziyaretlerini Sürdürüyor
banner230
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, kente ikinci bir üniversite kurulmasının gerekliliğinden bahsederek, “Malatya’ya son 13 yılda 11,1 milyar TL yatırım ve destek sağladık. Durmak yok, yola devam. İnşallah Malatya’mızı ikinci bir üniversiteye de kavuşturacağız” dedi.
AK Parti Malatya 5. sıra Milletvekili Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, seçim çalışmaları kapsamında Malatya BUSABAH gazetesini ziyaret etti. BUSABAH gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Aydın ve gazete çalışanlarıyla bir araya gelen Bülent Tüfenkci, önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında sık sık “sosyal devlet” vurgusu yapan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, “Sosyal devlet anlayışını düstur edinen partimiz son 13 yılda bu noktada büyük ve önemli kazanımlara imza attı. 13 yıl boyunca milletimizin çok daha müreffeh, çok daha özgür, çok daha huzurlu ve güvenli bir ülkede yaşaması için gerçekleştirdiğimiz reformlar, ülkemizin çehresini değiştirdiği gibi birçok alanda yeni bir Türkiye’nin temellerini atmıştır” ifadelerine yer verdi.
“BİR MİLYON 269 KİŞİYE AYLIK BAĞLANDI”
Sosyal devlet anlayışı kapsamında yapılan değişim, dönüşüm çalışmaları ve yatırımlardan bahseden Bülent Tüfenkci, şöyle konuştu:
“Türkiye, AK Parti ile ilk defa sosyal devletle tanıştı. Biz sosyal devlet gereği 13 yıllık iktidarda 70 milyar dolar gibi bir parayı dezavantajlı grup dediğimiz vatandaşlarımıza aktardık. Örneğin son 13 yıllık süreçte engelli haklarının geliştirilmesi amacıyla önemli düzenlemeler yaptık ve engellilere yönelik hizmetler için devletin ayırdığı kaynak miktarını önemli ölçüde artırdık. Yine engelli istihdamını geliştirici tedbir ve teşvikler uygulamaya koyduk. Bu kapsamda 2002 yılı sonu itibariyle kontenjan kapsamında çalışan engelli memur sayısı 5 bin 777 iken, bu sayı 2014 yılı itibariyle 34 bine ulaştı. Son 13 yılda ise 13 bini aşkın engelli, memur olarak istihdam edildi. Ayrıca muhtaç kişilerden; 65 yaşını doldurmuş yaşlılara, 18 yaşından büyük engellilere, kanunen bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşını tamamlamamış engelli yakını bulunan kimselere ve sosyal güvenlik mevzuatına tabi olarak çalışmayanlara aylık bağlanması imkanı getirildi. Bu çerçevede, 2014 yılı içerisinde bir milyon 269 kişiye aylık bağlandı ve geçen yıl içinde yapılan ödeme toplamı 2.698.636.225 TL’ye ulaştı.”
“DEVLETİ, MİLLETİN HİZMETKARI YAPABİLMEK İÇİN”
Sosyal devletin bütün unsurlarının AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin gördüğünün altını çizen AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, şehit yakınları, gaziler ve terör mağdurlarına yönelik atılan adımlar hakkında da bilgiler verdi. Şehit yakınlarının ve gazilerin hayatlarını onurluca idame ettirebilmeleri için AK Parti olarak kendilerine her türlü maddi ve manevi sağladıklarını vurgulayan Bülent Tüfenkci, “Şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkı birden ikiye çıkarılarak; bu hakkı kullanabilecekler içerisinde şehitlerin eşi, çocuğu ve kardeşinin yanı sıra anne ve babası da eklenmiştir. Yine ilk defa bizim dönemimizde dul kalan ve yardıma muhtaç kadınlarımıza maaş bağlandı” dedi.
Terör eylemlerinin ortaya çıkarılması, etkilerinin azaltılması veya bertaraf edilmesinde etkin rolünden ötürü hayatını kaybettiği veya sakat kaldığı belirlenen vatandaşların da aylık bağlama ve istihdam hakkı kapsamına alındığını belirten Tüfenkci, “Son 13 yılda devleti milletin hizmetkarı yapabilmek ve devlet ile millet arasındaki güven sorununu ortadan kaldırmak için gece gündüz demeden çalıştık” sözlerini kaydetti.
“2 MİLYON ÇOCUK ŞARTLI NAKİT DESTEK PROGRAMI İLE OKUYOR”
Bülent Tüfenkci, konuşmasının devamında ise eğitime yapılan yatırımlardan bahsetti. Bugün Türkiye’de 2 milyon çocuğun okullarda şartlı nakit destek programı ile okuduğunu vurgulayan Tüfenkci, “Biliyorsunuz ilköğretimde, ortaöğretimde annelere ödeme yapıyoruz ve okula gönderdiği her ay için çocuğun annelerine bir katkıda bulunuyoruz. Yine düşük gelirli ailelerde örneğin bebek bekleyen bir anne, her ay doktor kontrolüne gittiğinde biz ona ödeme yapıyoruz. Doktora hiç para ödemediği gibi, aylık kontrol başına biz ödeme yapıyoruz. Ki sağlık kontrollerini yapabilsin, taksi, dolmuş, otobüs parasından kaçınmasın diye” dedi.
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNE 13 YILDA 403,7 MİLYON TL YATIRIM ÖDENEĞİ
Son 13 yılda Malatya’ya eğitim noktasında yapılan yatırımlardan da bahseden Bülent Tüfenkci, AK Parti iktidarı süresince Malatya’daki okul sayısını 847’den bin 111’e çıkardıklarını söyledi. Eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla öğretmen atamalarının katlanarak arttığını dikkat çeken Bülent Tüfenkci, “Malatya’da görev yapan öğretmen sayısını son 13 yılda 7 bin 334’ten 12 bin 114’e çıkardık. 2003 yılında uygulamaya koyduğumuz Ücretsiz Ders Kitabı Projesi’yle öğrenciler için kitap bulma derdine, veliler için kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar. 2003-2015 yılları arasında Malatya’daki öğrencilerimize 37 Milyon TL maliyetle 21,3 milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık” dedi.
İnönü Üniversitesi’nde öğrenci sayısı 2002 yılında 16 bin 622 iken 2014 yılında bu sayının 30 bin 564’e ulaştığını da belirten Bülent Tüfenkci, İnönü Üniversitesi’ne kurulduğu 2003 yılından 2015 yılına kadar toplam 403,7 milyon TL yatırım ödeneği gönderildiğini hatırlattı, ikinci üniversite müjdesi verdi. Tüfenkci, kente ikinci bir üniversite kurulmasının gerekliliğinden bahsederek, “Malatya’ya son 13 yılda 11,1 milyar TL yatırım ve destek sağladık. Durmak yok, yola devam. İnşallah Malatya’mızı ikinci bir üniversiteye de kavuşturacağız” diye konuştu.
“TÜRKİYE KOALİSYONLARA MAHKUM EDİLMEMELİ”
13 yılda yapılan tüm bu yatırım ve dönüşüm çalışmalarının AK Parti’nin tek başına iktidar olması ile gerçekleştirildiğini kaydeden Tüfenkci, koalisyon dönemine girilmesi ile bütün bunların kaybedileceğini belirtti. Ekonomi kötüye gittiği takdirde ilk olarak sosyal devlet anlayışından ödün verileceğini ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, “Dolayısıyla Türkiye’de oynanan oyunu vatandaşlarımızın fark etmesi gerekiyor. Türkiye’nin yakalamış olduğu istikrarı bozmamak ve ülkeyi koalisyonlara mahkum etmemek için herkesin sandığa giderek refahtan yana oy kullanması ve AK Parti’ye destek çıkması lazım” diyerek, sözlerini tamamladı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.