Ticaret Ve Sanayi Odası (TSO) Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bir önceki toplantıya dair alınan kararlar okunarak oylamaya sunuldu.Meclis toplantısında daha sonra Ticaret...

MALATYA 30.07.2015, 16:42
Ticaret Ve Sanayi Odası (TSO) Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
banner230
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bir önceki toplantıya dair alınan kararlar okunarak oylamaya sunuldu.
Meclis toplantısında daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Seçim sürecinden sonra Türkiye’de terör olaylarının meydana geldiğini belirten Erkoç “Terör olaylarında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Terör hiçbir zaman amacına ve emeline ulaşamaz, terörün her türlüsünü kınıyorum. Bir ülke kalkınacaksa ve gelişecekse öncelikle o ülkede istikrarın, huzurun birlikteliğin ve kardeşliğin olması lazım. Bunların olmadığı yerde kalkınmadan bahsetmek mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu işlerin üstesinden gelecek güce de sahiptir hiç kimse bu konuda endişeye düşmesin. Bir an önce ülkemizde ve bölgede terör olaylarının, akan kanların durmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz. Sadece Türkiye’de değil diğer coğrafyalarda da Müslümanlara zulüm var bu zulmünde her türlüsünü şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.
Ülkede can ve mal güvenliğinin bir an önce temin edilmesi gerektiğini vurgulayan Erkoç, “Can güvenliğinin ve mal güvenliğinin temininden sonra ancak yatırımcı yatırım yapar, eğer bu sağlanmazsa büyümeden ve yatırımdan bahsetmek mümkün olmaz. Bu açıdan baktığımızda bir an önce bu olayların sonlamasının ve herkesin bu noktada sağduyulu hareket ederek olayları değerlendirmesinin, ülkemiz adına daha hayırlı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Yönetim kurulunun çalışmaları hakkında da bilgi veren Erkoç, “Oda olarak yağacağımız işlerin takibindeyiz. Önümüzdeki süreçte de toplu bir yurtdışı gezisi çalışması başlattık. Gezi programıyla meclis üyelerimizi bir araya getirmeyi planlıyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:31
İkindi 15:10
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@