08 Eylül 2015 Salı 13:54
Tamgacı: “Kalitemizi Belgelendirdik”
banner230
Malatya’nın toplu taşım hizmetini yürüten Malatya Ulaşım A.Ş. (MOTAŞ) hizmet kalitesini belgelendirdi. MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “İnsan odaklı işletme politikamız gereği yürüttüğümüz toplu taşım hizmetimizin kalitesini belgelendirdik” dedi.
Göreve geldiği günden itibaren başlattığı değişim çerçevesinde çalışanlarına kalite yönetimi eğitimi verdiklerini belirten MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Kurumlar, kendi içinde problemlerini çözdükçe birimlerini ayrı ayrı kurmaya çalışırlar. Ama yapılması gereken kurumu bu dağınıklıktan kurtarmaktadır. Çünkü dağınık bir yapı çoğu zaman bütüne odaklanmayı engeller. Kuruluşunuza işlerlik kazandıran ve ne olursa olsun tüm hedeflerinizi bir kerede ele alan Entegre Yönetim Sistemi işte tam da bu noktada devreye girer. Bir işi yönetirken onlarca yönetim sistemini sonuca erdirmek zorlu bir iştir ama bunu elde etmek maliyetleri ve dış tetkiklerin aksamasını azaltmanın yanı sıra kuruluşunuz için birçok yönden faydalı olacaktır. Entegre Yönetim Sistemi, kurumların birden fazla olan yönetim sistemlerini bir araya getirerek oluşturulan sistemler bütünüdür. Sistemler sorunları ayrı ayrı çözmek yerine bu yapı içinde bütünsel olarak yaklaşıp, çözerek birçok yönden kazanım sağlar. Entegre Yönetim Sistemi uygulayan şirketlerde dört amaç benimsenir. Bunlar; İnsan mutluluğu (toplam kalite yaklaşımı), Maliyet yaklaşımı (önleme ve ölçme maliyeti), Paydaşlık yaklaşımı (beraber var olma) ve PUKÖ yaklaşımı (sürekli iyileştirme)” diye konuştu.
“DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜ SAĞLADIK”
“Şirket olarak yüklendiğimiz misyonu azami verim ve en az zararla yürütebilmek için Entegre Yönetim Sistemini planladık. Bu çerçevede anlaştığımız özel bir şirket tarafından verilen temel eğitimler sonucunda dokümantasyon çalışmalarına gittik” diyen Tamgacı, “Personelin çalışma alanı fiziki olarak elden geçirildi, sağlıklı çalışma koşulları kapsamında tüm detaylara dikkat edilerek hijyen kuralları, hava sirkülasyonunun yeteri miktarda olması, ofis malzemelerinin sağlığa uygun olması sağlandı. Çalışma ortamının güvenli olması için gerekli düzenlemeler yapılarak Entegre Yönetim Sistemi entegrasyonu sağlandı. Bir yıl boyunca personele uzman eğitimciler tarafından düzenli olarak Entegre Yönetim Sistemi eğitimleri verildi. Gerek kalite standardı, gerek çevreye karşı olan duyarlılığı da kapsayan çevre yönetimi, gerekse iş sağlığı ve güvenliği alanlarında yürüttüğümüz çalışmaları inceleyen kurum yetkilileri; ISO 9001( Kalite Standardı), ISO 14001 (Çevre Yönetimi Standardı), OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı) eğitimlerinin tamamlandığını, çalışanlarda Entegre Yönetim Sistemi bilincinin oluşturulduğunu görerek kalite belgelerimizi onayladı. Bir yıldır sürdürdüğümüz çalışmaların neticesinde gerekli belgelerimizi aldık. Toplu taşım hizmetini yürütürken aldığımız belgelerin gerektirdiği bütün şartlar korunacak, hatta daha da geliştirilecektir. Hizmet kalitemizi daha da yükseltecek, çevre duyarlılığımız azami seviyede ilerlerken iş sağlığı ve güvenliğine gerekli hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.