Sanat Sokağı Ve Sanat Galerisi’nde Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası arkasında hizmete giren Sanat Galerisi’nin yanı sıra Sanat Sokağı’nda da inşaat çalışmaları bitme aşamasına geldi.Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı’nda çevre...

MALATYA 19.04.2015, 13:20
Sanat Sokağı Ve Sanat Galerisi’nde Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
banner230
Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası arkasında hizmete giren Sanat Galerisi’nin yanı sıra Sanat Sokağı’nda da inşaat çalışmaları bitme aşamasına geldi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı’nda çevre düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. 30 dönüm alan üzerinde; Malatya mutfağı, türkü kafe, halıcı konağı, sohbet kafe, kitap kafe, kent müzesi ve gençlik merkezi gibi 7 ayrı birimi bünyesinde barındıran Sanat Sokağı ile onlarca kursa ev sahipliği yapan Sanat Galerisi alanı içerisinde 18 bin 300 m2’lik kısımda peyzaj ve düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Sanat Sokağı ve Sanat Galerisi çevre düzenleme çalışmaları kapsamında; toplam alanın 7 bin 300 m2’lik kısmında çimlendirme, geriye kalan 11 bin m2’lik kısmında ise havuz gurupları, oturma alanları yer alacak.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sanat Sokağı ve Sanat Galerisi çevre düzenleme çalışmalarına başlandığını belirterek, “Belediye Başkanlığı görevini devraldığımız ilk günden itibaren Malatya’nın hem fiziki hem de kültür ve sanat alanında gelişmesi gerektiğini, bu nedenle de sosyal ve kültürel belediyeciliğe en az fiziki yatırımlar kadar önem verdiğimizi söyledik, söylüyoruz. Şehrimizde sosyal ve kültürel etkinliklerin çok daha güzel ve nezih mekanlarda yapılmasını temin etmek amacıyla da Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı ile semt konakları, çok amaçlı sosyal tesisler gibi yatırımlara ağırlık verdik. Hatta bu projelerimizi ilçelerimizde de yaygınlaştırmak için proje çalışmalarımızın önemli bir kısmını tamamladık. Büyük önem verdiğimiz Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı’nda çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Şu anda alanın alt yapı ve yağmur drenaj kanallarının yapımı ile ilgili işler yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Çalışmalar tamamlandığında burası gerçekten bir kültür adasına dönüşmüş olacak” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@