“O’nu Anlamak” Projesi Çerçevesinde 50 Bin Kitap Dağıtılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Ortak Değerler Platformu tarafından “O’nu Anlamak” Projesiyle 90 okulda konferans ve seminerler düzenlenecek. Ayrıca Hz. Muhammed (S.A.V. ) yüce ahlakının anlatıldığı “O’na Yolculuk”...

“O’nu Anlamak” Projesi Çerçevesinde 50 Bin Kitap Dağıtılacak
banner230
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Ortak Değerler Platformu tarafından “O’nu Anlamak” Projesiyle 90 okulda konferans ve seminerler düzenlenecek. Ayrıca Hz. Muhammed (S.A.V. ) yüce ahlakının anlatıldığı “O’na Yolculuk” adlı 50 bin adet kitap dağıtımı yapılacak.
Yeşilyurt Belediyesi tarafından “Kutlu Doğum Haftası” vesilesiyle Hz. Muhammed ( S.A.V. )’in hayatını ve yüce ahlakının anlatıldığı “O’na Yolculuk” kitabı geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen “Alem Sana Hayran” ilahi konserinde dağıtıldı. Bugün Mahmut Çalık Anadolu Lisesi’nde Eğitimci- Yazar Ahmet Unsu tarafından verilen seminer sonrası öğrencilere “O’na Yolculuk” kitabı verildi.
Okulun toplantı salonunda düzenlenen seminer ve kitap dağıtım törenine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Ortak Değerler Platformu Temsilcisi Abuzer Yetiş, Yeşilyurt Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen, Okul Müdürü Abuzer Uludağ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşan Ortak Değerler Platform Temsilcisi Abuzer Yetiş, “O’nu Anlamak Projesiyle 90 okulda konferans ve seminerler düzenleyeceğiz. Bu çalışmada bizleri yalnız bırakmayan Malatya Büyükşehir Belediyemize ve Yeşilyurt Belediyemize bu duyarlı ve anlamlı destekleri için teşekkür ediyoruz. Bu proje zengin ve donanımlı bilgileri içinde barındıran bir projedir. Bu proje çerçevesinde bugün Mahmut Çalık Anadolu Lisesinde ‘O’na Yolculuk’ adlı kitap dağıtımı ve Eğitimci- Yazar Ahmet Unsu hocamız tarafından ‘O’nu Anlamak’ konulu seminer ile başlıyoruz” dedi.
Daha sonra seminerde konuşan Eğitimci- Yazar Ahmet Unsu, Peygamberimizin hayatından örnekler verdi. Program, kitap dağıtımı ile sona erdi.
YORUM EKLE