23 Mayıs 2015 Cumartesi 16:38
MHP’li Yıldız: "Esnaf Camiasını Ayağa Kaldıracağız"
banner230
MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, 7 Haziran genel seçimlerinde Cenabı Allah’ın izniyle ve Malatyalıların teveccühüyle Milliyetçi Hareket iktidarının kurulacağını belirterek, "Esnaf ve sanatkar camiasını ayağa kaldıracağız" dedi.
Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında İnönü Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret etti. MHP’li Yıldız, ziyaretlerde esnafların sıkıntılı olduğunu, her geçen gün kötüye gittiğini söyledi. MHP’li Yıldız, hem Türkiye’nin hem de Malatya’nın 13 - 14 yıldır tek başına iktidar olan bir siyasi partinin kurduğu hükumetler tarafından yönetildiğini hatırlatarak, "Bu süre içinde millettin desteği, adalet, huzur ve refah için kullanılmak yerine gerilim, kutuplaşma ve çatışma ekseninde heba edildi. ’Milli irade’ yolsuzluk, adaletsizlik ve bölücülük için kılıf yapıldı. Bugünkü Türkiye ve Malatya tablosu milli ve manevi değerlerimizin tahrip edildiği, terörün azdığı, bölücülüğün cesaret bulduğu, işsizlik ve yoksulluğun tırmandığı, yolsuzluk ve adaletsizliğin zirve yaptığı, eğitimin milliliğini kaybettiği, vatandaşların borç yükü altında bunaldığı bir yıkım ve hezimet tablosudur" diye konuştu.
"ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTTIRACAĞIZ"
Milliyetçi Hareket iktidarında hem Malatya hem de Türkiye genelinde üretimi ve istihdamı artıracak ekonomik program uygulanacağını vurgulayan Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarının ilk döneminde ekonomide onarım ve atılım dönemi olacağını kaydetti.
"Milliyetçi Hareket iktidarında esnaf ve sanatkar camiasının ileri teknoloji kullanan, yenilikçiliği, verimliliği ve istihdamı gözeten, gelirin adil bölüşümünü esas alan, rekabet gücü yüksek üretim ekonomisini tesis etmek ve sosyal dokuyu güçlendirmek amacıyla hem Malatya’nın hem de Türkiye’nin kendi imkan ve şartları ile doğal ve beşeri kaynaklarını dikkate alan “Üreten Ekonomi Programı” uygulayacağız" diyen Yıldız, ekonomi politikalarının merkezinde insan, eşitlik, ahlak ve adalet ilkelerini gözeten bir yönetim anlayışıyla halkın refahının artırılmasını hedeflediklerini bildirdi.
"ESNAF VE SANATKAR CAMİASINI AYAĞA KALDIRACAĞIZ"
7 Haziran genel seçimlerinde Cenabı Allah’ın izni, hem Malatyalıların hem de tüm vatandaşların teveccühüyle Milliyetçi Hareket iktidarının kurulacağını belirten Yıldız, Milliyetçi Hareket İktidarında esnaf ve sanatkar camiasının ayağa kalkması için yapacakları hizmetleri şöyle sıraladı:
“Ekonominin ve toplumsal yapının temelini oluşturan esnaf ve sanatkar kesimi güçlendirilerek faaliyetlerine dinamizm kazandırmak önceliğimiz olacak. Meslek standartları geliştirilecek, esnafa ihtisas kimliği kazandırılacak ve mensubiyet bilinci oluşturacağız.
AVM yasası esnafın haklarını koruyacak şekilde yeniden düzenleyeceğiz. Esnaf ve sanatkarlarımızın ürettikleri malların dış pazarlarda tanıtılmasına ve yeni pazarlar bulunmasına katkı sağlayacak fuarlara katılmaları için özel teşvik sistemleri geliştirilecektir.
Sadece esnaf ve sanatkara özgü destek programı uygulayacağız. Çıraklık eğitimi ve mesleki eğitimi özendiren özel destekler uygulayacağız. Yeni işyeri açan esnafa 5 yıl süreyle vergi ve prim avantajı sağlayacağız. Yeni işyeri açan ve istihdam yaratan esnaf ve sanatkara o iş yerindeki faaliyetleri ile ilgili olarak 5 yıl süreyle gelir vergisi muafiyeti getireceğiz.
Yeni işyeri açan esnaf ve sanatkârın kendi adlarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısını 5 yıl süreyle devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.Esnafın, gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulanacak. Esnaf ve sanatkârların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı verilecek.
Esnaf ve sanatkarlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenleme yapılacaktır. Esnaf ve sanatkarın emekli aylıklarından sosyal güvenlik destek primi kesilmeyecek. Esnaf BAĞ-KUR emeklilerinin aylıkları iyileştirilerek, gerçek manada intibak düzenlemesi yapılacak ve emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikler giderilecektir.
Esnaf ve sanatkârımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesilmesi uygulaması kaldırılacaktır”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.