Melekbaba Semt Konağı’nda Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren semt konaklarında, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kutlanıyor.Melekbaba Semt Konağı’nda düzenlenen Kutlu Doğum programı vatandaşlar tarafından...

Melekbaba Semt Konağı’nda Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı
banner230
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren semt konaklarında, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kutlanıyor.
Melekbaba Semt Konağı’nda düzenlenen Kutlu Doğum programı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Etkinlik salonunun hınca hınç dolduğu ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda öğrenciler, şiir okuyup ilahiler söylediler. Programda, Melekbaba Özgür Tepe Camii İmam-Hatibi Bilal Çelik tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu yılki Kutlu Doğum Haftası için belirlenen “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusunda bir konferans verildi.
Programa katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “Hepinizi şahsım ve Büyükşehir Belediye Başkanımız adına sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bu semt konağımız yaklaşık 2 buçuk yıldır mahallemize hizmet vermektedir. Özellikle çocuklarımıza, genç kardeşlerimize hizmet veriyor. Temel hedefimiz ise Melekbabalı çocuklarımıza ve gençlerimize özellikle derslerinde etüt faaliyetlerimizle katkı sağlamak, derslerine yardımcı olmak. Ama bir o kadar da sosyal hayatlarında milli ve manevi değerlerimizin farkındalığını oluşturup rehberlik edebilmektir. Bu konuda öğretmen arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda bir kere daha teşekkür ediyorum. Bugün din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz çocuklarımızla birlikte, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü arifesinde Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlemiş bulunuyorlar. Maşallah salonumuzda yer kalmamış. Birçok mahalleden velilerimiz, ablalarımız dışarıda kalmış. İnşallah daha güzel mekanları sizlere tahsis etmek nasip olur. İlgi ve alakanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE