Mastöb Turgut Özal’ı Unutmadı

Mastöb Turgut Özal’i Unutmadı

Mastöb Turgut Özal’ı Unutmadı
banner230
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı ölümünün 22. yılında anma etkinlikleri kapsamında, Esenler Kültür Merkezinde Malatya Sivil Toplum Örgütler Birliği (MASTÖB) tarafından “Turgut Özal’ı anma ve anlama” paneli düzenlendi.
Esenler Belediyesi Kültür merkezinde düzenlenen panel Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Panelde açış konuşmasını yapan MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek, Özal’ın, radikal kararları uygulayan cesur bir lider olduğunu vurgulayarak, “Rahmetli Özal Malatya’mızın gururuydu, O cesurdu, müşfik bir insandı, altın kalpliydi. O müthiş bir önderdi" dedi.
Açış konuşmasının ardından geçilen panelde Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Eski Milletvekili Bayram Demirtaş ve Rabia Üçtepe Karaköse, Özal’ın yapısı kişiliği ve kattığı değerler hakkında anılarını ve temennilerini paylaştılar.
Özal’ı anma programının sonunda ise konuklara etli pilav ve tatlı ikram edildi. Programın sonunda ise MASTÖB yönetimi Ahmet Özal ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Panele Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Turgut Özal’ın oğlu eski Milletvekili Ahmet Özal, MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Eski Milletvekili Bayram Demirtaş, MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı’nın yanı sıra çok sayıda Malatyalı katıldı.
YORUM EKLE