Gençlik Kamplarına Malatya’dan 572 Genç Katılıyor

Gençlik Ve Spor Bakanlığının Organize Ettiği Gençlik Kamplarına Malatya'dan 572 Genç Katılıyor

MALATYA 30.07.2015, 12:24
Gençlik Kamplarına Malatya’dan 572 Genç Katılıyor
banner230
Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini amaçlayan gençlik kamplarının Türkiye’nin birçok değişik noktasında sürdüğü belirtildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonuyla düzenlenen gençlik kamplarına Malatya’dan da büyük katılımın olduğu ifade edildi.
Devam etmekte olduğu açıklanan kamp merkezlerinin Mersin, Hatay, Aydın, Bolu, Kastamonu, Osmaniye ve Manisa olduğu belirtildi.
Gençlik Kamplarına katılan gençlerin ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanmakta ve gençlerden her hangi bir ücret alınmamakta.
Gençlik kampları 12 - 15 yaş grupları için "Ücretsiz Deniz Kampları" 16 - 22 Yaş grupları için "Ücretsiz Doğa Kampları" adı altında düzenleniyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı amaçlarının özgüveni yüksek bir gençlik yetiştirmek olduğunu kaydetti.
Fındıklı, ‘’Yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımımızla gençlik kamplarının gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz ve kamp yapmanın her gencin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, genç odaklı, modern gençlik kampları oluşturmak, sayılarını ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Demokratik değerleri, milli ve manevi değerler ile birlikte kavrayan, özgüven düzeyi yüksek gençlerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda en etkili ve aktif kurumlardan biri olmaktır’’ dedi.
Kampa katılan gençlerin deniz kampı olarak Mersin, Hatay ve Aydın’da, doğa kampı olarak ise Bolu, Kastamonu, Osmaniye ve Manisa illerindeki kamplarda bulundukları belirtildi.
Eylül ayına kadar devam edecek kamplara Malatya’dan toplam 572 gencin katıldığı ifade edildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@