“En Sevgiliye Özlem” Konulu Şiir Yarışması Heyecanı Devam Ediyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamından “En Seviliye Özlem” konulu şiir okuma yarışmasının elemeleri yapıldı.Yarışma elemeleri 2 gün boyunca Özel Final Okulları...

“En Sevgiliye Özlem” Konulu Şiir Yarışması Heyecanı Devam Ediyor
banner230
Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamından “En Seviliye Özlem” konulu şiir okuma yarışmasının elemeleri yapıldı.
Yarışma elemeleri 2 gün boyunca Özel Final Okulları İbrahim Taşel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa Yeşilyurt ilçesinden 21 lise, 28 ortaokul öğrencisi katıldı. Yarışmaya, katılan Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Miraç Akçin, ilçe elemelerinde birinci olarak ilde yarışmaya hak kazandı. Daha sonra ilçeler arası gerçekleşen müsabakayı da başarıyla tamamlayan Miraç Akçin yarı finale kaldı. 15 Nisan’da Malatya Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen final yarışmasında Akçin il ikincisi olarak, büyük bir başarı ele etti.
Dereceye giren diğer yarışmacılar 18 Nisan’da Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası programında İlahiyatçı-Yazar Nihat Hatipoğlu’nun programında şiirlerini seslendirecek.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273