Darende Kaymakamı Türk Göreve Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Darende’ye atanan Kaymakam Ali Türk, görevine başladı.Tunceli’nin Mazgirt ilçesinden, Darende ilçesine atanan Ali Türk, ilçede çiçeklerle...

Darende Kaymakamı Türk Göreve Başladı
banner230
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Darende’ye atanan Kaymakam Ali Türk, görevine başladı.
Tunceli’nin Mazgirt ilçesinden, Darende ilçesine atanan Ali Türk, ilçede çiçeklerle karşılanarak göreve başladı. Daire müdürleri tarafından karşılanan Türk, “Bu gün itibariyle Darende de göreve başladık. Allah hayırlı uğurlu etsin. Allah utandırmasın” dedi.
Darende’ye faydalı olacak işlere imza atmanın birinci öncelikleri olacağını ifade eden Türk, “Şeyh Edibali’nin dediği gibi ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ Biz burada insanı yaşatmak, insan odaklı bir yönetim sergilemek için çalışacağız. İnşallah hakkımızda hayırlı uğurlu olur” şeklinde konuştu.
KAYMAKAM TÜRK’ÜN ÖZ GEÇMİŞİ
1980 Giresun doğumlu olan Ali Türk, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lisans eğitimini ise yine İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayarak 2004 yılında mezun oldu.
2005 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenliği sınavını kazanarak memuriyet hayatına başlayan Türk, yaklaşık 1,5 yıl yürüttüğü Vergi Denetmenliği görevinden sonra Sağlık Bakanlığı’nda Bakanlık Müfettişliği görevine atandı. 2008 yılında 95. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan Türk sırasıyla, Ordu ve Sakarya’da staj görevini yaptı. Daha sonra Trabzon Düzköy ilçesinde ve Edirne Meriç ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerini yürüten Türk, 95. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Bilecik’in Yenipazar İlçesine Kaymakam olarak atandı. Türk, Amerika’nın Virginia Eyaletinde Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra, kamu yönetimi alanında staj eğitimi de aldı.
YORUM EKLE